BSL Milli Takımlar

Türkoğlu: Federasyon Milli Takımımızın Arkasında

Türkiye Basketbol Federasyonu başkanı Hidayet Türkoğlu, Türkiye A milli erkek takımının Eurobasket başarısının federasyon ve taraftar desteği ile geleceğine inandığını söyledi.

Kadıköy Acıbadem’de bir spor salonunun fotoğraf çekimine katılan Türkoğlu hem Eurobastket 2017, hem de Avrupa kupalarında mücadele edecek Türk takımları ile alakalı açıklamalarda bulundu.

A milli basketbol takımımızın çok eleştrildiğini ve henüz hazırlık aşamasında olduğumuzu unutmamamızı isteyen Türkoğlu şu açıklamalarda bulundu:

“Milli takımımız, uzun bir kamp sürecinin ardından hazırlık maçlarına başladı. Takımımız istenilen formu henüz yakalayamadı. Aldığımız haberlerde, yapmış oldukları çalışmalar ve şu ana kadarki durumları gayet iyi. Şampiyonayı kendi evimizde oynamanın hem avantajları hem de dezavantajları var. Biz, bunu en iyi şekilde avantaja çevirmeye çalışacağız. Uzun yıllardır Türk halkı, bu tip organizasyonları sahiplenen bir ülke olmuştur. İnanıyorum ki bu süreçte genç arkadaşlarımızı yalnız bırakmayacaklardır, onları destekleyeceklerdir. Vatandaşlarımızın desteğiyle oyuncularımız, Avrupa Şampiyonası’nda iyi mücadele sergileyeceklerdir. Biz de federasyon olarak her koşulda onların yanında olacağız, onları destekleyeceğiz.”

Eurobasket’te D grubunda İngiltere, Rusya, Sırbistan, Letonya ve Belçika ile karşılaşacak yer alan milli takımımız Fenerbahçe’nin Ülker sports arenasında rakipleri ile mücadele edecekken Eurobasket’in Finalleri Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirileceğini söyledi ve sözlerine şu şekilde devam etti:

“Biz, bu tip organizasyonları dört dörtlük yapan bir ülkeyiz. Bu şampiyonayı da aynı şekilde yapacağımıza hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu organizasyonlar, FIBA ile ortaklaşa yapılıyor. Ülke olarak, federasyon olarak üzerimize düşen bölümü en iyi şekilde yapacağımızdan kimsenin şüphe duymasını istemeyiz. İyi bir ekibe sahibiz. Arkadaşlar gerçekten iyi çalışıyor. İnşallah sorunsuz bir turnuva geçer. Vatandaşların, basketbolla güzel bir eylül ayı geçirmelerini diliyoruz. Şimdiden bize destek veren, desteğini eksik etmeyen herkese teşekkür etmek istiyoruz. Genç bir ekibe sahibiz. Bu genç ekip, Türk halkından gelecek destekle daha rahat, daha güvenilir oynayacaktır. Herkesi Avrupa Şampiyonası’na bekliyoruz.”

Son olarak Avrupa’da yer alacak olan Türk kulüp takımları hakkında açıklamalarda bulunan TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu şu sözleri sarf etti:

“Fenerbahçe’yi kutlamak gerekiyor, gerçekten Türk basketbol tarihinde çok önemli bir başarı elde ettiler. Bu sene Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi takımlarımızdan 2’si THY Avrupa Ligi’nde, 3’ü ULEB Avrupa Kupası ve geri kalanlar da FIBA’nın organizasyonlarında bizi temsil edecek. Sonuçta yurt dışında yapılan organizasyonların hepsi, ülkemizi en iyi şekilde temsil etme açısından çok önemli. Federasyon olarak her koşulda onları desteklemek için yanlarında olacağız. Şimdiden bütün takımlarımıza başarılar diliyorum. İnşallah finallerde şampiyon olanları görürüz ve biz de bir sporsever olarak onlarla gurur duyarız.”

Related posts

Doncic, takımını yalnız bırakacak

Orçun Yıldırım

Milliler İtalya’da 2’de 0 Yaptı

Kenan Bojadzic

Ergin Ataman: “Biz de Olympiakos gibi mi yapalım?”

Orçun Yıldırım

Leave a Comment