blank
BSL

Türkiye Basketbol Federasyonu Açıklaması Sonrası Takımlarımızdan Açıklamalar

95görüntüleme

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun bugün yaptığı açıklamada liglerin kalan maçların oynanmaması üzere bitirildiğini dile getirdi. Yapılan açıklamalardan sonra takımlarımızdan da açıklamalar gelmeye başladı.


Anadolu Efes emeklerinin boşa gitmemesini isterken Galatasaray Kulübü ligin devam etmesini istediklerini dile getirdi.Fenerbahçe ve Beşiktaş alınan kararlardan memnun olduklarını açıkladılar.

Anadolu Efes:Emeklerimiz boşa gitmesin


Anadolu Efes Spor kulübü yaptığı açıklamada önce sağlık olduğunu dile getirirken sezondaki liderliklerinin tescil edilip şampiyon olmayı istediklerinin dile getirdiler.
Alınan kararı saygıyla karşıladıklarını söyleyen yazılı basın bildiriminde sporcuların,antrenörlerin,yetkililerin ve taraftarların sağlığının herşeyden önemli olduğunu açıklayıp,Anadolu Efes Spor Kulubü için halkımızın sağlığı,tüm şampiyonluklardan ve başarılardan daha değerlidir diye açıklama yaptılar.
En büyük dileklerinin sezonun normal şekilde tamamlanması olduğu ama bu şekilde bitirilmesinin sağlık sebeplerinden dolayı mümkün olmadığını açıkladılar.Normal sezonun 23 maçlık serisinde 21 galibiyet alan Anadolu Efes takımı bu emeklerinin ve yatırımlarının boşa gitmemesini temenni ettiler.
Son olarak açıklamasını korona virüs salgınında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet dileyen Anadolu Efes,bitirilen sezonda da emeği geçen tüm oyuncu ve ekiplerine teşekkür etti.

blank


Fenerbahçe:İnsan sağlığı tüm kupalar ve şampiyonluklardan önemlidir


Fenerbahçe Beko tarafından yapılan açıklamada TBF tarafından bugün sezonu sonlandırılan 4 ligin 2sinde lider olduklarını dile getirirken hiç bir şampiyonluğun insanların sağlığın kiymetli olmadığını dile getirdi.
Sonlandırılan tüm branş için ter döken oyuncularına,çalışanlarına ve onları yalnız bırakmayan taraftarlarına teşekkür ederek yazılı basın açıklamasını sona erdirdi.

blank


Galatasaray: Ligler Devam Etmeli


Galatasaray Spor Kulubünün TBF’nin yaptığı açıklamadan sonra sosyal medya hesaplarından herhangi bir açıklama yapmazken kulüp yetkilileri tarafından yapılan açıklama basketbol liglerinin devam etmesinden yana olduklarını dile getirdi.
Galatasaray Erkek Basketbol takımı ligi 4ncü sırada kapatırken Bayan Basketbol takımı ise ligi 2nci sırada sonlandırdı.

blank


Beşiktaş:TBF’ye Destek


Beşiktaş spor kulübü yaptığı açıklamada liglerin ertelenmesinin doğru karar olduğunu belirtti. Beşiktaş Sompo Sigorta ligi 8’nci sırada tamamlarken bakanlıkların ve Bilim Kurulunun aldığı karardan memnun olduklarını dile getirdi.
Toplum sağlığının herşeyden önemli olduğunu dile getirirken korona virüs salgınında hayatını kaybeden kişilerede rahmet diledi.

blank
Mert Akyıldız
mert@basketbolgunlugu.com

Bir cevap yazın