kerem tunçeri
Halk Enerji Ted Ankara KolejlilerTürk Telekom

TBL’den Düşen İkinci Takım Türk Telekom

438görüntüleme

Spor Toto Basketbol Ligi’nin 28. hafta maçları oynanırken ligden düşen takımlar da birer birer belli oluyor. Son yenilgisinin ardından ligden düşen ilk takım Torku Konya olmuştu. Bugünkü maçların ardından Türk Telekom da lige veda etti.

Küme düşme potasında yer alan Rönesans TED Ankara Kolejliler bugün Trabzonspor’un cezası nedeniyle seyircisiz oynanan maçta deplasmanda Trabzonspor Medical Park’ı 79-63 yendi. Bu sonuçla ligde kalmayı büyük ölçüde garantileyen Ankara ekibi rahat bir nefes aldı.
ronesans-ted-ankara
Antrenör Hasan Özmeriç ayrılığı sonrası gelen bu galibiyetle rahatlayan TED Ankara Kolejliler, oluşması oldukça zor gözüken Türk Telekom ve İstanbul B.Ş.B. ile 3lü averaja girdiği takdirde ancak ligden düşme tehlikesiyle karşı karşıya kalabilir. Matematiksel olarak olmasa da Türk Telekom’un ligden düşmesi kesinleşmiş oldu.

Spor Toto Basketbol Ligi’ne her sezon iki takım veda ediyor. Bu sene mali sorunlarla boğuşan Torku Konya ve takım dinamiklerini bir türlü oturtamayan Türk Telekom lige veda eden kulüpler oldu.

Mert Akyıldız
mert@basketbolgunlugu.com

Bir cevap yazın