Tuncay Özilhan Türk Basketbolu Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Fanatik Gazetesi’nden Eylem Türk’e konuşan Tuncay Özilhan;

Basketbola yatırım yaparak Türkiye’ye basketbolu sevdirdiklerini söyleyen Anadolu Efes Spor Kulübü Başkanı Tuncay Özilhan,

“Basketbol ekosistemi, bünyesinde büyük bir potansiyel barındırıyor. Her geçen gün sporsever ilgisinin yükselmesi, yayıncılık ağının genişlemesi ve her sezon daha fazla saygın markanın bu ekosisteme dâhil olmasıyla birlikte Türk basketbolu, Avrupa’nın en önemli basketbol ekonomileri arasında yerini aldı” dedi. Özilhan, “Ayrıca Türk basketbolu; marka bilinirliğini ve aidiyetini güçlendirme, hedef kitleye ulaşma ve potansiyel kitle yaratma adına şirketlere büyük fırsatlar sunuyor. Bu fırsatları doğru şekilde değerlendiren ve stratejilerini bu doğrultuda belirleyen şirketlerin çok başarılı sonuçlar elde ettiğini görüyoruz” diye konuştu.

Anadolu Efes Spor Kulübü olarak ‘her alanda Avrupa’da referans bir spor kulübü olmak’ vizyonuyla hareket ettiklerini belirten Tuncay Özilhan,

Ürettiğimiz stratejiler çerçevesinde basketbol ekosisteminin bu kadar büyümesinde büyük katkımız olduğunu da düşünüyoruz.

diye konuştu. Gelecekte daha da fazla şirketin basketbol ekosistemindeki yatırımlarını artıracağına inandığını vurgulayan Tuncay Özilhan, şöyle devam etti:

Türk takımlarının bu yatırımlar sayesinde uluslararası mecralarda daha büyük başarılar elde edeceklerini ve basketbolun Türk sporu içerisindeki payının futbola daha da yaklaşacağını öngörüyoruz. Kulüp olarak yakın gelecekte gerçekleştireceğimiz projelerle Türk basketbolunun büyümesine daha da fazla katkı sağlayacağız.

Yeni sezon öncesinde gerçekleşen salon değişikliği konusuna da açıklık getiren Tuncay Özilhan, taraftarlara şu mesajları verdi:

Türkiye Basketbol Federasyonu yönetiminde olan Abdi İpekçi Spor Salonu, alınan karar gereği yenilenme sürecine girdi. Bu doğrultuda Turkish Airlines Euroleague yönetmeliklerine uygun salonlardan biri olan Sinan Erdem Spor Salonu, yeni sezondaki tüm iç saha maçlarımıza ev sahipliği yapacak. Kulübümüzün yeni sezonda kullanacağı salon belli olmadığı zamanlarda bile kombinelere büyük ilgi gösteren ve şimdiden bir önceki sezonun kombine sayısının üzerine çıkılmasını sağlayan basketbolseverlere bir kez daha teşekkür ederiz. 2017-2018 sezonu öncesinde ilk olarak Abdi İpekçi Spor Salonu için satışa sunulan kombinelerimiz, kombine alınan tribün kategorisine eşdeğer olarak Anadolu Efes’in Sinan Erdem Spor Salonu’ndaki maçları için de geçerli olacak.

Sektörlerinde lider markalarla yaptıkları partnerlik anlaşmalarıyla da taraftarlarının maç deneyimine katkıda bulunduklarını söyleyen Tuncay Özilhan, bu anlaşmalar sayesinde markaların basketbola olan ilgisini artırdıklarını ve basketbol ekosisteminin büyümesine katkıda bulunduklarını ifade etti.

Tuncay Özilhan, daha önce 2010 ve 2013 yıllarında da kazandıkları Euroleague Devotion Pazarlama Ödülü’nü üçüncü kez kazanmalarını sağlayan etkenleri ise şöyle anlattı:

“EuroLeague ve EuroCup’ta mücadele eden takımların değerlendirmeye tabi tutulduğu yarışmada Anadolu Efes, bütün takımları geride bırakarak kazandı. Her takımın, gerçekleştirdiği pazarlama projeleriyle katılabildiği ödüllerde kulübümüze üçüncü kez birinciliği getiren konsept ise, ‘Dijital Dönüşüm ve Taraftarlara Yönelik Uygulamalar’ oldu. Başarılı bir dijital dönüşüm için harekete geçen kulübümüz, her dönüşümün bir manifestoya sahip olması vizyonundan hareketle, ‘Gücünü Ortaya Koy’ manifestosunu hayata geçirdi ve kısa süre içerisinde taraftarlarımız da bu mottoyu benimsedi. Dijital dönüşümle birlikte sosyal medya platformlarındaki hesaplarını daha aktif şekilde kullanmaya başlayan kulübümüz, dijital dönüşüm stratejisi çerçevesinde, mobil uygulamasını da yeniledi. Bu sayede taraftarların uygulamaya daha hızlı bir şekilde üye olmasını ve puan kazanmasını sağlayan kulübümüz, taraftarlarına daha fazla kampanya ve fırsat sunmaya devam etti.”

Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Josh Smith Kısa Süreliğine Transfer Oldu

Maccabi Haifa bugün yaptığı açıklamayla iki eski NBA oyuncusunu kısa süreliğine transfer ettiğini açıkladı! Utah Jazz, Indiana Pacers ve Portland...

Kapat