blank
Halk Enerji Ted Ankara Kolejliler

TED Ankara Kolejliler’de Hasan Özmeriç Ayrılığı

hasan-özmeriç
417görüntüleme

Son 10 haftada kötü gidişata dur diyemeyen Spor Toto Basketbol Ligi ekiplerinden Rönesans TED Ankara Kolejliler’de, başantrenör Hasan Özmeriç’in görevine son verildi. Son 10 maçta tek galibiyet almakla yetinen Ankara ekibinde böylece faturanın bedelini Özmeriç ödemiş oldu. Rönesans TED Ankara Kolejliler tarafından yapılan açıklamada, “Yönetim olarak aldığımız karar doğrultusunda başantrenör Hasan Özmeriç’in görevine sona verdik. Kendisine vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür eder, başarılar dileriz” denildi.

Yardımcı antrenörlük görevini halen sürdürmekte olan ayrıca Ankara ekibinin kendi camiasından yetişen Can Sevim’in sezon sonuna kadar takımı çalıştıracağı da yapılan açıklamada yer aldı.

hasan-özmeriç
hasan-özmeriç

Hasan Özmeriç uzun yıllar Ted Ankara Kolejliler’de Haydar Kemal Ateş ile birlikte çalışarak yardımcılık görevini sürdürmesinin ardından onun ayrılmasıyla takımın başına 2005 yılında geçmişti. 8 Haziran 2006’da Orak Reno karşısında aldığı galibiyetle takımı birinci lige taşıyan isim olmuştu. Başkent ekibinde 2004-2009 yılları arasında çalıştırıcı olarak görev yapan Özmeriç, 2009 yılında takımdan ayrılmış ve ardından bir süre Trabzonspor’u çalıştırmış. Geçen sezon Burak Gören’den boşalan koltuğu tekrar devralan Hasan Özmeriç tekrar TED Ankara Kolejliler’de başantrenör olarak görev yapmaya başlamıştı.

Mert Akyıldız
mert@basketbolgunlugu.com

Bir cevap yazın