BSL

TBF Başkanı: Camia En Doğru Kararı Verecek

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, başlayacak olan ING Basketbol Süper Ligi yeni sezonu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Yaptığı değerlendirmelerin sonunda adaylığı ile ilgili de konuşan Türkoğlu, diğer adaylara başarı dileyerek camianın en doğru kararı vereceğini söyledi.

Türkoğlu, ING Basketbol Süper Ligi yeni sezonu heyecanını hissettiklerini ifade ederek herkesin başarılar ile değerlendireceği bir sezon yaşamayı temenni etti. Türkoğlu’nun açıklamaları şöyle:

‘Kalite Yükseliyor’

Hidayet Türkoğlu, açıklamasında bütün kulüplere, yöneticilere ve sporculara başarılar dileyerek kazasız, belasız, salgının gittikçe azaldığı başarılar ile dolu bir sezon yaşamayı arzu ettiğini belirtti.

Geçen sezon Türk takımlarının ülkeyi Avrupa kupalarında başarılı bir şekilde temsil ettiğini söyleyen Türkoğlu, yeni sezonda da 10 takımın ülkeyi Avrupa’da gururla temsil edeceğini belirterek takımların başarı elde etmesini dilediğini ifade etti.

Basketbol Süper Ligi’nde kalitenin gittikçe yükseldiğini vurgulayan Hidayet Türkoğlu, uygulanan mali kurallar ile beraber kulüplerin sağlıklı yatırımlarından takımların daha da güçlendiği sonucunun alındığını söyledi.

Kulüplerin sponsorluk konusunda geliştirilen projeler ile desteklendiğini ifade eden Türkoğlu, bu projelerin sonuçlarının alınmaya başlandığını, kulüplerin daha güçlü kadrolar kurmaya başladığını belirtti.

‘Seyircilerin Salonlarda Olması Mutlu Ediyor’

TBF Başkanı Türkoğlu, salonların seyircisiz olmayacağının önemine işaret etti. Yeni sezonda basketbol maçlarının %50 seyirci kapasitesi ile oynanacağını hatırlatarak salonlarda seyircinin olmamasının çok üzdüğünü, seyircinin, takımlara motivasyon sağlaması ve maç atmosferini yükseltmesi açısından önemine değindi.

Salgının etkilerinin gittikçe azalmasını dileyerek buna bağlı olarak seyirci oranını artırmayı umduğunu belirten Türkoğlu, seyirci kapasitesi konusunda karar vermek için Sağlık Bakanlığı ile birlikte hareket edileceğini söyledi.

Kulüplerin gelirini artırması ve beklenen atmosferin oluşması için seyircilerin salonlarda tekrar görülmesinin çok mutlu ettiğini belirten Türkoğlu, basketbolun daha çok izlenir olması ve kitlelere geniş bir şekilde yayılması için çalıştıklarını söyledi.

Bu kapsamda TRT ve Tivibu ile olan yayın anlaşmalarının uzatıldığı bilgisini hatırlatan Türkoğlu, her hafta tüm maçlar Tivibu’dan yayınlanırken TRT’nin de 2 maçı ekrana getireceğini söyledi.

Adaylığı Hakkında Konuştu

Türkiye Basketbol Federasyonunun başkanlığı için yeniden aday olduğu haberini hatırlatan Türkoğlu, basketbola hizmeti devam ettirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Hidayet Türkoğlu, kendisinden başka Harun Erdenay ve Erman Kunter’in de adaylıklarını açıkladığı bilgisini paylaşıp onlara başarılar dileyerek adayların, temenniden daha çok somut ve basketbolu daha iyi bir duruma getirecek projeler açıklayarak basketbol camiasını bilgilendirmelerinin önemini vurguladı.

‘Camia En Doğru Kararı Verecektir’  

Son 5 sene içinde yaptıkları işlerle basketbolu çok iyi bir noktaya getirdiklerini söyleyen Türkoğlu, tek amaçlarının basketbolun daha iyi bir yere gelmesini sağlamak olduğunu belirtti.

Son olarak ileriki günlerde yapacakları basın açıklamaları ile yeni projeleri hakkında bilgi vereceklerini söyleyen Türkoğlu, başkanlık seçimi ile ilgili basketbol camiasının en doğru kararı vereceğine inandığını belirtti.

Related posts

Sezonun henüz başında TBL’de 3 kral!

Orçun Yıldırım

Basketbol Süper Ligi’nde bugün: Büyükçekmece Basketbol 93-91 Fenerbahçe Beko

Kaan35

Türk Basketbolu’nda Yabancı Oyuncu Kuralı !!

Mevlüt Can Saraçoğlu

Leave a Comment