Stefanos Dedas’dan Değerlendirme

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde yeni sezon bu haftasonu başladı ve ilk hafta maçları tamamlandı. 7 Ekim Cumartesi günü oynanan maçta Galatasaray Odeabank’a mağlup olan Gaziantep Basketbol’un başantrenörü Stefanos Dedas, yeni sezona ilişkin görüşlerini aktardı.

Yunan çalıştırıcı, “Yeni sezon takımımız için Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ve Basketbol Şampiyonlar Ligi gibi iki büyük organizasyonla başladı. Önceki iki sezonda olduğu gibi bu sezon da iyi bir basketbol oynamak ve her maçta mücadele göstermek istiyoruz. Ancak öncelikle üst üste playoff oynamayı unutmamız gerekiyor, bu geçmişte kaldı. Kimse hatırlamıyor, kimse umursamıyor. Önemli olan tek şey gelecek,” ifadelerini kullandı.

Sezon hazırlıklarına da değinen Dedas, “Bu yaza planlarımı mahveden iki büyük sorun ile başladık. Clark’ın sakatlığı ve son anda gelen Haislip’in yokluğu! Planı değiştirmek ve yeni oyuncular aramak zorunda kaldık. Nihayetinde hazırlık dönemi istediğimiz gibi geçmedi ama reaksiyon göstermek zorundaydık,” şeklinde konuştu.

Deneyimli çalıştırıcı, başarının sırrının olmadığını belirtirken, “Adım adım kendimizi geliştirmeli ve bu sezonki hedeflerimize de bu şekilde odaklanmalıyız. Öncelikle bildiğimiz, her maç mücadele eden ve boş alanlar yaratan Gaziantep Basketbol oyununu oynamak için bir an önce takım olmalıyız. İkinci olarak küme düşme bölgesinden uzak kalmalı ve bu takımı Süper Lig’de tutmalıyız. Üçüncüsü ise lig sıralamasında bir seviye yükselmek için iyi performans gösterme dönemimize kadar sabırlı olmalıyız.” şeklinde konuştu.

Son olarak yeni transferlere de değinen Dedas, “Yerli ve yabancı yeni transferlerden memnunum ancak benim şu an için önceliğim dediğim gibi, bu oyuncu grubunu bir an önce takım hâline getirmek. Böylece Gaziantep Basketbol gibi oynayabiliriz. Bu kolay değil. Her gün bunun için çalışıyoruz. Ancak yönetimimiz, Boray Dai ve Gaziantep taraftarlarının desteğiyle yine iyi bir sezon geçireceğiz,” ifadelerini kullandı.

Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Aleksandar Trifunovic Galibiyet Sonrası Açıklamaları

Aleksandar Trifunovic, maçtan sonra katıldığı basın toplantısında, oyuncularını ve teknik ekibini tebrik ederek, takımın ortaya koyduğu çaba ve eforun inanılmaz...

Kapat