Semih Erden hangi takıma gidiyor ?
BSL

Semih Erden’in Talipleri Arttı

557görüntüleme

HANGİ TAKIMA GİDECEK ?

NBA patentli 31 yaşındaki tecrübeli milli pivot Semih Erden yeni sezonda parkeye geri dönüyor. Geçtiğimiz sezon Daçka forması giyerken yaşadığı ağır sakatlık sonrası omzundan ameliyat olduğu için geçtiğimiz ocak ayından bu yana parkelere uzak kaldı. Darüşşafaka’yla sözleşmesi biten Semih’in yeni sezonda hangi takıma gideceği merak konusu.

Tecrübeli oyuncunun transferi için Pınar Karşıyaka Başkanı Mutlu Altuğ ve Basketbol Şube Başkanı Serdar Işıldar çalışmalara başladı.Pınar Karşıyaka, İstanbul dışında yaşamak istememesi ve yıllık ücreti düşük bulan Semih Erden’i ikna etmeye çalışıyor.

semih erden  ile ilgili görsel sonucu

Öte yandan Anadolu Efes‘te Semih’i transfer listesine aldı. Anadolu Eefes, opsiyonu lacivert-beyazlılarda olmak üzere her ay kontratın fesih hakkının olmasını içeren bir kontrat sunmaya hazırlanıyor. Lacivert-beyazlılar, Semih’in benzer ağır sakatlık durumlarıyla karşılaşması halinde sözleşmesini fesih edebilmek istiyor. Ayrıca Beşiktaş Sompo Japan’ında oyuncuyla ilgilendiği gelen bilgiler arasında…

Tecrübeli pivot Türkiye kariyerinde Fenerbahçe, Anadolu Efes, Beşiktaş, NBA’de ise Boston Celtics ve Cleveland Cavaliers formalarını giymişti. Ayrıca NBA’de Ray Allen, Rajon Rondo, Paul Pierce, Kevin Garnett, Shaquille O’Neal, Kyrie Irving, Baron Davis gibi yıldızlarla aynı takımlarda oynadı.

Ruhi Ünal
Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com

Bir cevap yazın