BSL

Pınar Karşıyaka’da Büyük Değişim

KARŞIYAKA’DA SEZON ERKEN BİTTİ

Basketbol Ligi’nde son 5 maçta 4 yenilgi alarak 8 yıl sonra ilk kez play off’un dışında kalan Pınar Karşıyaka’da sezon erken bitti. Basketbol’da uzun yıllardır başarılı bir grafik çizerek istikrarı yakalayan Pınar Karşıyaka bu sezon adeta dibe çöktü. İki yıl önce Basketbol Ligin’de şampiyon olan takım bu sezon Play-Off’lara kalamadı. Lig şampiyonluğunun yanı sıra Türkiye Kupası, Cumhurbaşkanlığı Kupasın da yarı final oynama başarısı gösteren Pınar Karşıyaka, en son 2008-09’da play off”un dışında kalmıştı.

YÖNETİM CEZAYI KESİYOR

Son yedi yıldır aralıksız Avrupa’da boy gösteren, FIBA Eurochallenge, ULEB Eurocup, FIBA Şampiyonlar Ligi’nin yanı sıra geçen yıl tarihinde ilk kez Euroleague’e de katılan Pınar Karşıyaka’da yönetim faturayı koç ve oyunculara kesti. Basketbol Şube Sorumlusu Serdar Işıldar, “Yenilsek bile play off’a kalacağımız maçı 6 sayıyla kaybettik. Green, antrenör Markovic’in uyarısına rağmen faul atışlarını sayıya çevirmeseydi, maç uzatmaya gitmeyecek ve biz de play off’a kalacaktık” dedi.

Başkan Mutlu Altuğ ; “Geçen yıl play off oynamayan Beşiktaş ve Büyükçekmece bu sezon Avrupa’da mücadele etti. Özel davetle mutlaka bir kupaya katılırız. Bu sezon takım olamadık. Başından beri kurgunun hatalı olduğunu söylemiştim. Gerekeni yapacağız.” dedi.

Karşıyaka’da yönetim, play off’a kalamayan oyuncuların içerde kalan 2 aylık maaşları ve Türkiye Kupası ile Avrupa primlerini dondurdu. Öte yandan Koç Nenad Markovic’le yollar ayrıldı.

Related posts

Taht Korunabilecek Mi ?

Arda Yurtcu

Barış Ermiş’ten basketbola veda!

ersin

Yarı Final Eşleşmeleri Belli Oldu

Ruhi Ünal

Leave a Comment