Bahçeşehir KolejiPınar Karşıyaka

Karşıyaka Bahçeşehir Koleji’ni Yendi: 90-81

41görüntüleme

ING Basketbol Süper Ligi’nin ikinci haftasında Pınar Karşıyaka ile Bahçeşehir Koleji karşı karşıya geldi. Pınar Karşıyaka, Bahçeşehir Koleji’ni 90-81 skoruyla yenerek ligdeki ikinci maçında da galip gelmiş oldu.

Pınar Karşıyaka, Bahçeşehir Koleji’ni 90-81 yenerken Bonzie Colson, 41 sayı atarak maçın en skorer ismi oldu. Maçın ayrıntıları haberimizde…

Pınar Karşıyaka – Bahçeşehir Koleji Maç Sonucu

Colson’un ardı ardına attığı 3 sayılık basketlerle maça başlayan Pınar Karşıyaka, maçın 3. dakikası içinde farkı 9’a çıkardı: 11-2.

Colson’un 19 sayı attığı ilk periyotta farkı artıran Karşıyaka periyodu 28-15 önde tamamladı.

İkinci periyodun başlamasıyla farkı 20 sayıya çıkaran Pınar Karşıyaka, baskılı oyununu devam ettirdiği periyodu 51-33 skoruyla geçti. Karşıyaka’da 3 sayılık basketlerde 7’de 7 ile performansıyla oynayan Colson, ilk devrede 30 sayı atma başarısı gösterdi.

Üçüncü periyotta ilk 5 dakikayı 57-41 önde tamamlayan Pınar Karşıyaka, periyodu da 70-57 skoruyla galip geçti.

Bahçeşehir Farkı Kapattı Ama Yetmedi 

Kartal ve Hall’ın sayılarıyla son periyoda 5-0’lık seri ile başlayan Bahçeşehir Koleji, baskı kurmaya başladığı maçta aradaki farkı eritmeyi başardı.

Bahçeşehir Koleji, Berkay Candan ve Bentil’in 3 sayılık atışlarının sonrasında maçın bitmesine 2 dakika 40 saniye kala Smith’in atışı ile farkı 1’e kadar indirdi: 76-75.

Colson ve M’Baye ile sayılar bulan Pınar Karşıyaka, rakibine galibiyet izni vermedi ve maçı 90-81 skoruyla almayı başardı.

Bir cevap yazın