Jason Thompson Açıklamalarda Bulundu

-Bu sezon Fenerbahçe Doğuş‘a katıldın. Neden Fenerbahçe Doğuş’u seçtin, başka NBA veya Euroleague takımlarından teklifler almış mıydın?

Evet birkaç takımdan teklif almıştım. Ama Fenerbahçe Doğuş gelip bana teklif yaptığında onlarla konuştum, bazı oyuncularla da sohbet ettim, kardeşim Ryan Thompson 8 yıldır kariyerine Avrupa’da devam ediyor, ona bazı sorularım oldu ve böyle bir tecrübenin benim için çok iyi olacağına karar verdim. Euroleague Şampiyonu için oynayacağım, yüksek seviyede mücadele edeceğim. Burada olduğum için mutluyum.

-Dediğin gibi Fenerbahçe Doğuş geçtiğimiz sezonun Euroleague Şampiyonu. Bu da takımların size karşı ekstra bir motivasyonla oynayacağı anlamına geliyor. Sence bu sizin için iyi mi olacak, yoksa dezavantaja mı dönüşecek?

Bence böyle şeyler her zaman iyidir. Hazırlık kampında gördüm ki takım arkadaşlarım sanki geçen yıl şampiyon olmamış gibi açlar. Birçok takım bize karşı ekstra motivasyonla oynayacak. Takım arkadaşlarım ilk yılım olduğu için bana çok yardımcı oluyorlar, Euroleague’i, kuralları öğretiyorlar, Türkiye Ligi’ni öğrenmemde yardımcı oluyorlar. Antrenmanlar, hazırlık maçları falan derken zaten sezon başlamak üzere.

-Hazırlık dönemi nasıl geçiyor, takıma adapte olabildin mi? Yeni takım arkadaşların hakkında neler söylemek istersin?

İlginçti. İlk hazırlık maçımızda maç iki uzatmaya gitti. Benim için yararlı oluyor. 6 günde 6 maç oynadık ve küçüklüğümden bu yana ilk kez böyle bir şey yaşadım. Beni de iyi şekilde hazırladı. Nasıl oynamam gerektiğini, kuralları öğrenmemde yardımcı oldu.

-Koç Obradovic ile çalışmak nasıl bir duygu? Kendisi bir Avrupa efsanesi.

Bir efsane. Bir kazanan. Bir Şöhretler Müzesi olsa ona kesinlikle girecek bir koç. Bir oyuncu olarak yapmanız gereken şey öğrenebileceğiniz her şeyi öğrenmek ve ben de bunu yapıyorum. Her antrenmanda, her hazırlık maçında öğrenmeye çalışıyorum. Obradovic ve diğer koçlarla birlikte maçların videolarını izliyor, savunma ve hücumda yapmam gerekenleri daha iyi anlıyorum.

-Fenerbahçe Doğuş’a transfer olmadan önce Türkiye Ligi hakkında bir şeyler biliyor muydun? Burası son derece rekabetçi bir lig olarak görülüyor.

Türkiye Ligi’nde oynayacağım için heyecanlıyım. Birçok farklı takımda birçok tanıdık yüz var, NBA’de oynamış oyuncular var. Kolejde ve yaz dönemlerinde karşılıklı oynadığım oyuncular da. Daha önce söylediğim gibi yüksek seviyede oynayacağım için heyecanlıyım. Fenerbahçe taraftarları kanımın son damlasına kadar mücadele edeceğimi görecek. Her gece double-double yapmayı deneyeceğim.

-Sana bu soru daha önce yüzlerce kez sorulmuş olabilir. Ekpe Udoh’un takımdan ayrılmasının ardından takıma katıldın. Onunla tam olarak aynı tipte oyuncular olmasanız dahi mutlaka kıyaslamalar yapılıyor. Bu konuda neler söylemek istersin, Fenerbahçe’ye ne yönlerde katkı yapacağını düşünüyorsun?

Burada gerçekten harika oynadığını biliyorum. Aynı şekilde o burada 2 yıl oynadı, benim ilk yılım olacak. Dediğin gibi doldurulacak büyük bir boşluk arkasında bıraktı. Ben ise hücumda ve savunmada kendi oyunuma bakacağım. Sonrası zaten kendiliğinden gelecektir. Takım arkadaşlarımla aram son derece iyi, her geçen gün kimyamızı yükseltiyoruz. Her geçen maçla birlikte daha iyi duruma geleceğimi düşünüyorum.

-Fenerbahçe taraftarları hakkında neler söylemek istersin, onların önünde oynayacağın için heyecan duyuyor musun?

Çok heyecanlıyım. Taraftarlara sesleniyorum, çocuklar bana olan ilginizden dolayı minnettarım. İmzayı attığım saniyeden bu yana bana kucak açtınız, sosyal medyadan desteğinizi gösterdiniz. Sizin için her maç kanımın son damlasına kadar savaşacağım. Videolardaki enerjinizi gördüm ve sizin önünüzde maça çıkmak için sabırsızlanıyorum. MERHABA!

Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Oklahoma City Thunder Denver Nuggets’ı Yendi

NBA’de bu gecenin öne çıkan maçında Oklahoma City Thunder, Denver Nuggets’ı 96-86 mağlup etti. Maça iyi başlayan Thunder ilk çeyreği...

Kapat