BSL

Ing Basketbol süper ligi ne zaman başlıyor 2021-2022 fikstürü maçları ve detayları

Türkiye Basketbol Federasyonunun düzenlediği, 56.sezonunun başlayacağı 2021- 2022 basketbol ligi Eylül 2021 tarihinde ilk maçı yapılarak başlanması planlanıyor. 16 farklı takımın katıldığı, 240 lig maçı ve play-off mücadelesi yapılarak sezon tamamlanacak.

TBF 2021-2022 basketbol ligi ana sponsoru ve isim sponsoru olan ING Basketbol Süper ligi, Türkiye’de oynanan en yüksek düzeyde profesyonel takımların birbirleriyle kıyasıya rekabet ettiği bir ligdir. 7 farklı İstanbul takımının katıldığı (Anadolu Efes, Bahçeşehir Koleji, Beşiktaş, Büyükçekmece Basketbol, Darüşşafaka, Fenerbahçe, Galatasaray), Afyonkarahisar (Afyon Belediyespor), Bursaspor ve Tofaş(Bursa), Gaziantep Basketbol(Gaziantep), Merkezefendi Belediyesi(Denizli), PETKİM ve Pınar Karşıyaka(İzmir), Türk Telekom(Ankara) ve Yalovaspor(Yalova) olacak şekilde karşılaşmalar olacak.

Türkiye Basketbol Federasyonu 56.sezon koç değişikliği sezon içi ve sezon dışı henüz açıklanmadı. Puan durumuna göre ise, Afyon Belediye Spor şuan için diğer tüm takımlar ile 0 puanını koruyor. İkinci ve üçüncü sırada ise Anadolu Efes ve Bahçeşehir Koleji yer alıyor. Sıralama kuralları ise şöyle; Puan, Kendi aralarındaki maçlar, Genel sayı farkı ve Atılan sayı şeklinde olacak.

Türkiye Basketbol Federasyonu 2021-2022 basketbol ligi 3 farklı şekilde final oynayacak. Takımlar arasında 1-8, 4-5, 2,7 – 3,6 sıralamasına göre Çeyrek final oynanacak. Ardından kazanan takımlar arasında yeni eşleşmeler ile TBF 2021-2022 yarı finalleri oynanacak. Sona kalan iki takım arasında ise TBF 56.sezon finalleri oynanacak.

ING 2021-2022 BASKETBOL SÜPER LİGİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

ING Basketbol Ligi, Eylül ayının sonunda başlıyor. Lig, 25-26 Eylül tarihlerinde oynanacak olan maçlarla start verecek.

İLK HAFTA FİKSTÜRÜ NASIL?

ING Basketbol Süper Ligi’nin 25-26 Eylül’de oynanacak ilk haftasında gerçekleşen eşleşmeler şöyle:

  • Gaziantep Basketbol-HDI Sigorta Afyon Belediyespor
  • Frutti Extra Bursaspor-Semt77 Yalova
  • Anadolu Efes-Yukatel Merkezefendi Belediyesi Basket
  • Bahçeşehir Koleji-Beşiktaş Icrypex
  • Petkimspor-Pınar Karşıyaka
  • Darüşşafaka-Fenerbahçe Beko
  • Büyükşekmece Basketbol- Galatasaray Nef
  • Türk Telekom-TOFAŞ

 

 

Related posts

Eskişehir Basket Geleceğe Yönelik Planları ile EJ Rowland’i Çekti

Mehmet Salih Dal

Ankara Derbisinde Gülen Taraf Türk Telekom

Mustafa Kapan

İlk Bakışta Nicolo Melli Transferi

Bora Burç Bilban

Leave a Comment