BSL

Hidayet Türkoğlu Yeniden TBF Başkanı Seçildi

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun olağan seçimli genel kurulu yapıldı. Seçimin sonucunda Hidayet Türkoğlu tekrar başkan olarak seçildi.

Ankara JW Marriott Hotel’de yapılan Türkiye Basketbol Federasyonu Olağan Genel Kurulu’nda Başkan Hidayet Türkoğlu ile diğer adaylar Harun Erdenay ve Erman Kunter başkan olmak için seçim yarışına girdi.

Seçim sonucunda mevcut Başkan Hidayet Türkoğlu tekrar seçilmiş oldu.

108 Oyla Başkan Tekrar Türkoğlu

Genel kurula Galatasaray Kulübü Başkanı Burak Elmas da delege olarak katılırken Genel Kurul Divanı’na Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, başkanlık için seçildi. Ardından yönetim kurulunun ibrası için oylamaya geçildi. Yapılan oylamada genel kurul üyeleri, denetleme kurulu ve yönetim kurulunu oy birliğiyle ibra etti.

171 delege içinden 108’inin oyunu almayı başaran Hidayet Türkoğlu, bir kez daha Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı seçilmiş oldu.  Diğer adaylar Harun Erdenay 42, Erman Kunter ise 21 oyda kaldı.

Oy Veren Vermeyen Herkese Teşekkür Etti

Türkoğlu, genel kurulun ardından yaptığı açıklamada, gelecek 3 yılda Türk basketbolunu daha iyi yerlere ulaştırmaya çalışacaklarını ifade etti.

Başkanlık görevini sürdürdüğü dönemde yapılan iyi şeyler olduğu gibi yanlışlarının da bulunduğunu belirten Türkoğlu, tüm ekibiyle beraber daha iyi çalışacaklarına söz vererek Türk basketbolunu daha iyi yerlere getirmeyi istediklerini söyledi.

Kendisine oy veren, vermeyen herkesin baş tacı olduğunu söyleyen Türkoğlu, destek veren ya da vermeyen herkesi ziyaret edeceğini vurguladı.

Related posts

ING Basketbol Süper Ligi 25 Eylül Cumartesi günü başlıyor! ING Basketbol Süper Ligi maçları hangi kanalda canlı yayınlanacak?

ersin

Fenerbahçe Beko Galatasaray Nef basketbol maçı canlı izle Selçuk Sports FB GS Taraftarium24 şifresiz basket maçı canlı izle

ersin

İtalya Basketbol Federasyonu Başkanı Gigi’yi başkanlığa aday gösterdi

Orçun Yıldırım

Leave a Comment