Ömer Yalçınkaya Galatasaray Odeabank

Ömer Yalçınkaya: “Micov kendi gitmek istedi”

Galatasaray Basketbol şubesi Genel Menajeri Ömer Yalçınkaya, Radyospor’a bağlanarak önemli açıklamalarda bulundu. Yalçınkaya transfer çalışmaları hakkında bilgi verdi.

“Bizim sessizliğimiz çalışmamızla orantılı. Galatasaray taraftarı sabretsin. Yeni sezonla ilgili çalışmamız 20 gündür sürüyor. Basına yansımaması bizim başarımız. İşlerimizi daha kolay hallediyoruz.  Galatasaray hiçbir zaman iddiasız bir takım olamaz. Bunun için çalışıyoruz. Hem camiamız, hem taraftarımız buna izin vermez. Biraz sabretmemiz lazım. 4.5 milyon gibi bütçelerimiz gerçekten ciddi bir rakamdı. EuroCup’u kazandığımız yıl 6 milyon gibi bir bütçe ile kazanmıştık. Daha düşük bütçe ile bu ligde Pınar Karşıyaka şampiyon olmuştu. Uyumlu, düzgün bir takım yaratırsak istiyoruz. Çok oyuncuyu aldın sen kazandın yok. Taraftarımızla, ruhumuzla sahaya çıkıp kazanmak istiyoruz.

2 yabancı uzun oyuncuyla imza aşamasındayız. 1-2 gün içinde sonuçlanacak. 4-5 yerli oyuncuyla temas halindeyiz. Kadromuzda 3 yerli oyuncu var. 3 tane daha yerli almamız gerekiyor. Hocamız ABD’de NBA Yaz Ligi’ni yerinden takip ediyor. Hedefimiz Eurocup’ı tekrardan ülkemize getirmek. Buna göre bir kadro kurmak için çabalıyoruz. Micov’a ciddi bir teklif sunduk, kendisi gitmek istedi.

Galatasaray taraftarına borcumuz var.Onlara bu borcu ödemeliyiz. Türkiye liginde ve Euroleague’de istediğimiz sonuçları alamadık. Bütün sorumluluğu alıyoruz. Önümüzdeki sezonda bunları telafi etmek istiyoruz.

Yeni sezonda Erkek takimimiz maçlarını Sinan Erdem’de oynayacak. Kadın takimimizin salonu belli değil. Kadromuz şekillendikten sonra kombineleri satışa sunacağız”

Ruhi Ünal

Ruhi Ünal

Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com
Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
CSKA Moskova
CSKA Moskova Teodosic’e veda etti

CSKA Moskova Başkanı Andrey Vatutin, NBA takımı Los Angele Clippers’a giden yıldız oyuncusu Milos Teodosic’e veda mesajı yayınlayarak teşekkür etti....

Kapat