Muhammed Baygün Galatasaray'da
Galatasaray Nef

Muhammed Baygül Galatasaray’da

506görüntüleme

GALATASARAY TRANSFER ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

Yeni sezon öncesi kadrosunun yarısından fazlasıyla yollarını ayıran Erman Kunter yönetimindeki Galatasaray Odeabank transfer çalışmalarına başladı. Galatasaray, bütçenin sınırlı olması nedeniyle transferde ince eleyip sık dokuyor.

Galatasaray altyapısından yetişen ve daha sonra ligde Hacettepe Üniversitesi, TED Kolejliler ve Pınar Karşıyaka formaları giyen Muhammed Mustafa Baygün Galatasaray ile anlaştı. Resmi açıklamanın kısa zamanda yapılması bekleniyor. Pınar Karşıyaka’da iyi bir sezon geçiren ve kontratının bitmesiyle serbest oyuncu konumuna gelen Muhammed Baygül, Galatasaray’ın ilk yerli transferi olmuş oldu.

Geçen sezon Pınar Karşıyaka formasıyla, 30 maça çıkan 25 yaşındaki genç oyuncu Muhammed Baygül, ortalama 22 dakika süre alırken, 7.0 sayı, 2.8 ribaund ve 2.2 asistle oynadı.

Öte yandan Galatasaray’da  Fitipaldo, Schilb, McCollum, Daye, Tyus, Pleiss, Diebler, Orhan Hacıyeva ve Can Korkmaz ile kesin olarak yollar ayrıldı. Göksenin Köksal, Ege Arar, Emir Preldzic‘in ise sözleşmeleri devam ediyor ve önümüzdeki sezon takımda yer alacaklar. Kaptanlar Sinan Güler ve Vladimir Micov‘a yeni teklif yapıldı, ücretlerinde indirim istendi, kabul ederlerse kalacaklar.

Ruhi Ünal
Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com

Bir cevap yazın