yakup sekizkök ayrıldı
Galatasaray Nef

Galatasaray Odeabank’ta Flaş Ayrılık

505görüntüleme

YAKUP SEKİZKÖK YENİ SEZONDA YOK

Galatasaray Odeabank’ta yeni sezon öncesi bir ayrılık daha yaşandı. Oyuncuların yanı sıra teknik ekipte başta Koç Ergin Ataman olmak üzere kimlerin kalacağı merak konusu. İlk resmi ayrılık ise yardımcı koç Yakup Sekizkök‘ten geldi. Galatasaray Odebank’ın kendi evinde Anadolu Efes’i mağlup ettiği 2. maçta Ergin Ataman yardımcı koçu Yakup Sekizkök’e bağırıp, çocuk gibi azarlamıştı. Ayrıca Ataman, maç sonu verdiği demeçte de cezalı olduğu için takımın başında bulunamadığı maçlarda takımın iyi oynamadığını ve kendisinin olsa galibiyetle ayrılabileceklerini belirterek Yakup Sekizkök’ü eleştirmişti. Bu olayların ardından Yakup Sekizkök, sezonun bitmesiyle beraber ayrılma kararı aldı. Sekizkök artık yıllardır birlikte çalıştığı Ergin Ataman’ın teknik ekibinde yer almayacak.

Kariyeri boyunca Banvit, Erdemir, Beşiktaş ve Galatasaray takımlarında yardımcı antrenör olarak görev yapan Yakup Sekizkök, 2014 yılında da Ergin Ataman yönetiminde ki A Milli Takım’da Yardımcı Antrenörlük pozisyonuna getirilmişti.

Uzun süredir birlikte çalıştığı Ataman’ın agresif tavırlarına rağmen oldukça sakin ve pozitif bir profil çizen Yakup Sekizkök’ün kariyerine nerde devam edeceği merak konusu.

Ruhi Ünal
Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com

Bir cevap yazın