sinan güler
Galatasaray Doğa Sigorta

Galatasaray Odeabank’ta Basın Toplantısı Düzenlendi

249görüntüleme

Eurocup’ta şampiyon olan Galatasaray Odeabank’ın Türk Telekom Arena’da düzenlediği basın toplantısına koç Ergin Ataman, takım kaptanı Sinan Güler, Erick Mccollum ve Galatasaray basketbol şubesinden sorumlu yöneticisi Can Topsakal katıldı. Toplantıda yapılan açıklamalar ise şöyle.

Can Topsakal:“4 Mayıs’tan itibaren basketbol kombinelerini satışa çıkarıyoruz. Değerli koltuklar pahalı ama ilgi göreceğini düşünüyoruz. Euroleague’de Final Four oynayacak bir kadro kuracağız. Beşiktaş maçından önce Türk Telekom Arena’da Basketbol Takımımız için bir kupa töreni yapacağız. Ayrıca gelecek hafta hemen kupa zaferinin ardından çıkan ürünlere ek olarak yeni Eurocup tişörtlerinin GSStore’da satışını başlatıyoruz. Taraftarın büyük ilgi göstermesini bekliyoruz. Artık Euroleague takımı olduk. Bütçemizi genişletmemiz gerekiyor ve bu yüzden taraftara ihtiyacımız var.”c3fbf09c8fbb474c9c76cd8393c7d620

Ergin Ataman: “17123 üye numarası ile Başkanımız bana kulüp üyeliği kartımı verdi. Kendisine teşekkür ediyorum. Tüzük gereği 10 yıl sonra başkanlığa aday olabiliyorum. Ben de profesyonel kariyerimin ardından yönetimlerde yer almayı, başkan olmayı istiyorum” şeklinde konuştu.Kulüpte kalmam için Başkanımız Dursun Özbek çok büyük çaba sarf etti. Birlikte çok güzel işlere imza atmaya devam edeceğiz diyen Ataman, “Galatasaray da Avrupa’nın en büyük kulüplerinden biri. Türkiye de Avrupa’nın en iyilerinden. Galatasaray’dan ayrılmam söz konusu değil. Euroleague, NBA gibi olacak. Bütçeyi yükseltmek zorundayız. 9-10 milyon euroluk bütçe ile çok güçlü takım olmayı vaat ediyoruz. Belirlenen hedefler olursa ben kalacağımı söyledim. Bana herhangi bir teklif gelmedi. Transferin konuşulacağı dönemde değiliz” ifadesini kullandı.

Milli Takım’daki geleceği ile ilgili görüşlerini de anlatan Ataman, “Bu hafta içinde Başkan Harun Erdenay ile bir toplantı yapacağız. Hem kulüp, hem de milli takım çalıştırmak zor. 2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası’na direk katılıyoruz. 2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda milli takımın başındayım. Galatasaray ile bu kadar başarılar yaşadım. Galatasaray’ı da bırakmak istemiyorum. Pazar akşamı izin alınırsa Beşiktaş maçından önce 50 bin taraftar önünde kupamızı almak istiyoruz”df9e59dd848641b0b7f85c3fd747a542

Sinan Güler:“Yorucu geçen bir maratonu mutlu bitirdiğimiz ve kulübe geldiğimden beri hedeflediğim noktaya geldiğim için çok mutluyum. Taraftarların ve sponsorların katkısıyla Türk basketbolunu ve Galatasaray’ı daha yukarıya taşıyacağımıza eminim. Galatasaray formasını kaptan olarak giymeye devam etmek ve Türk basketbolunun çıtasını yükseltmek istiyorum.”

972cacffb7964342869f6e1ad3facc18

Errick Mccollum:Çok iyi bir aile havası oluşturduk. Taraftarımızın da desteğiyle Eurocup şampiyonu olmayı başardık. Galatasaray, Euroleague’i ne kadar çok hak ettiğini gösterdi.” şeklinde konuştu.

1b8b79d30d104b689e79be548082b052

Mustafa Kapan
mkapan@basketbolgunlugu.com

Bir cevap yazın