Fatih Altaylı yönetimi eleştirdi
Galatasaray Nef

Fatih Altaylı: “Ergin Ataman sapına kadar Galatasaraylıydı”

348görüntüleme

FATİH ALTAYLI YÖNETİME YÜKLENDİ

Bloomberg HT’de “Spor Saati” programının yorumcusu Fatih Altaylı, Ergin Ataman ve basketbol ligimiz hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Spor Toto Basketbol Süper Ligi Final serisi hakkında konuşan Fatih Altaylı; “Beşiktaş üçüncü maçı kazanacakken kaybetti. O taraftarlar gidip kendilerine kına alsınlar. Belki 1-2 maç daha fazla oynanabilirdi o seri. Euroleague şampiyonunu 1 kez de olsa yenmek önemliydi. Takımlarına zarar vermeye başladı taraftarların büyük bölümü… Sporu, spor olmaktan çıkarıyorlar. Bu yasalar uygulanmadığı sürece, hesap sorulmadığı sürece bu işler devam eder. Yöneticilerimiz de öyle alçak ki bu kişileri kurtarmak için çaba sarfediyorlar.” açıklamalarında bulundu.

blank

Ergin Ataman’nın ayrılığına dair ise başta Dursun Özbek olmak üzere, yönetimi suçlayan Altaylı; ”

Dünya şampiyonu da olsa bazen kulüpler böyle isimlerle yollarını ayırabilirler. Şu veya bu nedenle. Ancak ayrılmanın bir edebi ve ahlakı olur. Bu camiaya lig şampiyonluğu, Avrupa’da kupa kazandırmış bir hocayla biraz daha kibar bir şekilde yolları ayırırsın. Ancak Galatasaray yönetiminin herhangi bir noktasında böyle bir nezaket olmadığı için bunu beklemiyordum.

Can Topsakal benim Galatasaray Lisesi’nden arkadaşım. ‘Ergin Ataman 55 milyon Euro harcadı’ diyor Can. Peki bir şey soracağım; Ergin Ataman harcarken, basketbol şubesinin başında kimse yok muydu? Ergin Ataman kulüp kasasından para mı aldı kimseye sormadan? Böyle bir açıklama yapmak büyük bir acz itirafıdır. ‘Biz bir şeye hakim değiliz kardeşim’ demektir. Böyle bir yönetim anlayışı olabilir mi? Galatasaray yönetiminde bu zırvalıklar oluyor…

Ergin Ataman sapına kadar Galatasaray taraftarıydı ama mektepli değildi. Yerine getirdikleri Erman Kunter ise Galatasaray Liseli ama Beşiktaşlı. Bunun hiçbir sakıncası yok ama mantaliteyi anlatıyorum. Erman, oynadığı her dönem Galatasaray’ı reddetmiştir. Ben buna bir şey söylemiyorum ama Galatasaray yönetiminin kafasına söylediğim söz… Böyle bir şey olur mu?

Galatasaray Yönetim Kurulu, Ergin Ataman’la ilgili bir sürü yolsuzluk iddiası ortaya atıyor. Oyuncu transferleri falan filan… Ben kimsenin babası değilim, bunları bilmem. Öyleyse bugüne kadar niye çalıştın kardeşim? Can Topsakal’ın kardeşi Levent Topsakal da oyuncu menajeri mesela… Burada bir çıkar çatışması yok mu? Galatasaray nepotizmin (kayırmacılık) doruklarında… Galatasaray Başkanı’nın kardeşi transferden sorumlu bilmem ne… Galatasaray’ın yönetim anlayışından ötürü Galatasaraylılar’ın utanç içinde olduğu günler yaşıyoruz. Ne yazık ki bu günler de devam edecek gibi geliyor bana…” dedi.

Ruhi Ünal
Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com

Bir cevap yazın