Ergin Ataman
BSLGalatasaray Doğa Sigorta

Ergin Ataman Kararı Açıklanıyor!

557görüntüleme

Galatasaray Odeabank’tan nihayet Ergin Ataman kararının açıklanması bekleniyor.

beIN Sports’ta basketbol haberciliğine devam eden İsmail Şenol attığı bir tweetle Galatasaray’ın büyük ihtimalle Erman Kunter ile devam edeceğini paylaştı.

ERGİN ATAMAN YERİNE TECRÜBELİ İSİM
Galatasaray yönetimi ile Ergin Ataman arasında yapılacak toplantının ardından yolların kesin olarak ayrılması bekleniyor. Ergin Ataman ile Galatasaray arasında iplerin kopma noktasına geldiği daha önce birçok medya kuruluşu tarafından paylaşılmıştı. Saso Filipovski (Banvit koçu) ile görüşmelerden olumlu sonuç elde edemeyen Galatasaray’ın Ergin Ataman yerine düşündüğü isim ise tecrübeli antrenör Erman Kunter. Erman Kunter geçen yıl Fransa Kupasını Le Mans ile kazanmıştı

ERGİN ATAMAN’IN KARNESİ
Sözleşmesi sona eren Ergin Ataman Galatasaray basketbol takımıyla birçok başarıya imza attı. Ergin Ataman EuroCup şampiyonluğunun yanı sıra Galatasaray’ın 23 yıllık lig şampiyonluğu hasretine de son verdi. Euroleague’de ve ligde beklentilerin altında kalan basketbol takımında yönetim ve taraftar ile arası iyice açılan Ergin Ataman’ın ise Barcelona Lassa ile anlaşacağı konuşuluyor. Yönetim son olarak basketbol takımının bütçesini 4 milyon Euro’ya düşürmüştü. Ergin Ataman’ın bu şartlarda Galatasaray’da devam etmesine ihtimal verilmiyordu.

İşte İsmail Şenol’un Ergin Ataman yerine Erman Kunter’in geleceğini paylaştığı tweeti:
ergin ataman ayrılıyor

Mert Akyıldız
mert@basketbolgunlugu.com

Bir cevap yazın