Ergin Ataman Barcelona Yolcusu

Galatasaray Odeabank ile yolları ayrılan Ergin Ataman, Barcelona Lassa’ya imza atmaya hazırlanıyor.

Koç Bartzokas ile istediği sezonu geçirmeyen Barcelona’nın uzun süredir gündeminde Ergin Ataman yer alıyordu. Galatasaray’ın sezon sonundaki kararını bekleyen Ataman son olarak ihanetin ağır olduğuyla ilgili bir açıklama yapmıştı. Galatasaray’dan ayrılışı olaylı olan Ataman’ın kısa süre içerisinde İspanya’ya gidip imza atması bekleniyor. Barcelona Lassa head coachluğuna geçecek olan Ergin Ataman’a Barça’nın 3 yıllık geniş bir sözleşme ve yüksek bir transfer bütçesi ayıracağı söyleniyor.

Son olarak Galatasaray’da hiç ücret almadan antrenörlük yapmak istediğini yönetime ileten Ergin Ataman Galatasaray’da istenmediğini açıkladı. Galatasaray taraftarından helallik isteyen Ataman, Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Can Topsakal’ın kendisine istenmediğini ilettiğini twitter hesabından paylaştı. Can Topsakal ise Ergin Ataman’ın son 5 yılda 55 milyon Euro zarar ettirdiğini divan kurulunda açıkladı. Bazı divan kurulu üyeleri Topsakal’ın bu açıklamasına tepki gösterdi. Can Topsakal, “Ergin Ataman ücretsiz çalışacağını söyledi. Doğrudur. Ataman çok iyi başantrenördür. Ancak son 5 sezonda 55 milyon avro zarar gözüküyor. Bu zararı getiren de Ergin Ataman’dır.” ifadelerini kullandı.

Ergin Ataman

Besim Fazıl

Besim Fazıl

DMOZ basketbol editörlüğü yapıyorum ve basketbolu seviyorum.

bfagargun@basketbolgunlugu.com

Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Erman Kunter Galatasaray 2002-2003
Erman Kunter’in Galatasaray Karnesi

KUNTER İLK GELİŞİNDE NELER YAPMIŞTI ? 60 yaşındaki tecrübeli Koç Erman Kunter daha önce 2002-2003 yılında Galatasaray'ı çalıştırmıştı. Düşük bütçe...

Kapat