galatasaray odeabank ergin ataman
Galatasaray Nef

Ergin Ataman Açıkladı Gidiyor mu ?

271görüntüleme

Başarısız bir sezon geçiren Galatasaray Erkek Basketbol Takımında sular durulmuyor. Playoff çeyrek finalinde Anadolu Efes’e elenen Galatasaray’da kimin gideceği kimin kalacağı merak konusu. Başkan Özbek’in 9 milyon euroluk bütçeyi 4 milyona düşüreceğini açıklamasıyla Koç Ataman’ın takımdan ayrılacağı konuşulmaya başlamıştı. Bu sezon sözleşmesi bitecek olan Ergin Ataman, Galatasaray’dan ayrılacağı yönündeki haberlerle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Tecrübeli antrenör hakkında çıkan iddiaları yalanladı. Ergin Ataman Twitter hesabından kendisiyle ilgili çıkan haberlerle ilgili bir açıklama yaptı.

Ataman “Bazı haber sitelerinde Galatasaray ile ilgili hakkımda yapılan tüm haberler asılsızdır” dedi.

Sosyal medyada başta Türk siteleri olmak üzere, bir çok haber ve ajans profilleri tecrübeli koçun gideceğini yazmıştı. Güvenilir kaynaklardan biri olan David Pick, Sarı-Kırmızılıların gelecek sezon Ataman’la yola devam etmeyeceğini iddia etmişti. Yabancı basın kaynaklı haberlerde Barcelona’da yeni koç adayları arasında Sarunas Jasikevicius,Ergin Ataman ve David Blatt de yer alıyor.

Ergin Ataman son oynadıkları Anadolu Efes maçının ardından oldukça sinirli olduğu gözlemlenirken, basın toplansını kısa keserek; “Öncelikle söyleyecek fazla bir şey yok. Anadolu Efes’i kutluyorum. Şampiyonluk yolunda onlara başarılar diliyorum” demişti.

Ruhi Ünal
Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com

Bir cevap yazın