Galatasaray Nef

Erdoğan: “Bu takım da bu saygıyı ve desteği hak ediyor”

336görüntüleme

TBL’de dün oynanan Arel Üniversitesi Büyükçekmece-Galatasaray maçından hatırlanacağı üzere sarı kırmızılı takım galip çıkmıştı. Maç dün oynanmasına rağmen etkileri bugün dahi devam ediyor zira koç Ertuğrul Erdoğan’ın oldukça sert açıklamaları var.

Yalnızca Fenerbahçe maçında dolu bir şekilde izleyebildiğimiz Galatasaray tribünleri diğer maçlarda ortalama 1500-2000 kişiyi ağırlıyor. Gerçekten eldeki mütevazi bütçe ile kurulabilecek en iyi takımı kuran koç Erdoğan ise haklı bir şekilde taraftara sitem ediyor:

Bir de küçük bir sitemi ben buradan taraftarlarımıza göndermek istiyorum. Öncelikle buraya gelen bütün taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Hakikaten basketbol takımını destekleyen kemik bir taraftar grubu var. Bugün de bu kötü hava şartlarında buraya gelen taraftarlarımız bu teşekkürü hak ediyor.

Sözlerinin devamında ise böylesine zorlu şartlarda oldukça iyi mücadele eden bir takımın desteği hak ettiğini söyleyen Erdoğan, taraftarlara “Bu takımı desteklemeyeceksek hangi takımı destekleyeceğiz” diyerekten mesaj gönderiyor.

(…) Fakat Galatasaray takımı, 1500 – 2000 kişiye oynamamalı. 7000 kişiye 8000 kişiye oynamalı. Bu takım da bu saygıyı ve desteği hak ediyor. Bizim kaç tane kombineli taraftarımız var ben gerçekten çok merak ediyorum.

Orçun Yıldırım
editör.

Bir cevap yazın