Dursun Özbek Galatasaray Odeabank
Galatasaray Nef

Dursun Özbek: “Ataman iyi bir Galatasaraylı…”

270görüntüleme

Galatasaray Kulübü Başkanı Özbek, AA Spor Masasında Anadolu Ajansı Spor Haberleri Yayın Yönetmenliği yönetici ve editörlerinin sorularını yanıtladı. Özbek, Ergin Ataman’ın ayrılışı ve kaptan Sinan Güler’in Fenerbahçe’ye gidişi ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“Galatasaray, Türkiye’de ilklerin kulübüdür. Tenisi, basketbolu ülkeye getiren kulüp. Bu yüzden misyonu var. Şube kapatamaz.

Ergin Ataman çok iyi bir Galatasaraylı. Bu tartışılmaz. Bu kulübe 5 yıl boyunca çok güzel hizmetler verdi. Ergin Ataman’ı geçen sene göndersek ‘Niye gönderdiniz’ denebilirdi çünkü kontratı vardı. Ama şimdi kontratı zaten bitmişti. Ergin Ataman’ın hizmetleri tartışılmaz ama basın önünde bu konular konuşulmamalı. Galatasaray’a yakışmıyor. Spor kulüplerinin, antrenörlerin kendi planları olabilir. Bizim kulübün daha iyi performans göstermesi dışında bir amacımız olamaz. Ben çok yönlü düşünmek zorundayım. Burada aslolan kişiler değildir. Burada aslolan Galatasaray’dır.

blank

Sinan Güler bizim kaptanımızdı. Çok da başarılı Türk basketbolunun gurur duyduğu bir isim. Tartışılacak bir tarafı yok. Sinan Güler’in ifadesi Euroleague’de oynamak istiyorum olmuştur. Dolayısıyla bunun önünü kesip, engellemek hoş olmazdı. Buna saygı duyuyorum. Ancak Fenerbahçe’ye gitmesi kendi tercihi” dedi.

 

Ruhi Ünal
Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com

Bir cevap yazın