Cem Kınay: “Basketbol şubesi darmadağın oldu…”

GALATASARAY’ın ESKİ YÖNETİCİSİ DURSUN ÖZBEK YÖNETİMİNİ ELEŞTİRDİ

Galatasaray eski basketbol şube yöneticisi Cem Kınay, Radyospor’da Eyüp Yıldız’a önemli açıklamalarda bulundu. Kınay mevcut yönetimi eleştirdi ve basketbol şubesinin durumunu değerlendirdi.

“Can Topsakal, basketbol şubesini darmadağın etmeye kararlı. Dursun Özbek’te buna dur demiyor. Galatasaray Avrupa şampiyonu olmasaydı bu sezon yapılanlar geçen sezon yapılacaktı. Can’ın, Ergin hoca ile ilgili bir problemi var. Anlaşılmayan bir problem.  Ergin hocanın gönderilmesini istemişti. Duygun Yarsuvat, zamanında buna engel olmuştu. Yönetim, Sinan Güler’i ve Ergin Ataman’ı itibarsızlaştırıyor. Can bıraksın basketbol şubesini. Ali yüce, Voleybol’a artı değer katarken Can Topsakal basketbolu silecek. Bırakması lazım bu işleri. Galatasaray taraftarı basketi çok sevmişti. Galatasaray 23 sene sonra şampiyon olmuştu. Kadınlar’da Avrupa şampiyonu oldu, Erkek basketbol takımı şampiyon oldu. Bunu hayata geçiren Ergin Ataman’dır.  Bunun başında olan Sinan Güler, Vladimir Micov gibi oyunculardı. Can Topsakal , Galatasaray basketbolu geriye götüren adamdır. Dursun Özbek’de buna izin veriyor. Ben, Can’ın basketten istifa etmesi gerektiğini düşünüyorum.

Erman Kunter, sevdiğim bir insan ama keşke bu şekilde Galatasaray’a gelmeseydi. Ergin Ataman’ın böyle gönderilmesi gerekmiyordu. Ergin hocanın, İtalya’dan buraya getirtilmesi ve birkaç saat sonra gönderilmesi ve önceden Erman ile anlaşılması hiç iyi değil. Keşke, Erman Kunter bu şeylerin içinde olmasaydı. Dursun Özbek yönetiminin finansal başarısızlıkları ve Galatasaray değerlerini hiçe saymaları, Sinan güler ve Ergin Ataman’ı itibarsızlaştırmasını yönetime hiç yakıştıramıyorum. Galatasaray bir kültürdür, değerdir ve asla zedelenemez.”

Ruhi Ünal

Ruhi Ünal

Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com
Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Sinan Güler Fenerbahçe'de
İlk Bakışta Sinan Güler Transferi

Dev transfer söylentisi en sonunda resmiyet kazandı. Yıllardır Galatasaray’ın kaptanlığını yapan Sinan Güler artık Fenerbahçe Doğuş forması giyecek. Bu transfere...

Kapat