Can Topsakal Ergin Ataman
Galatasaray Nef

Can Topsakal: “Ergin Ataman iddialı olduğu için yollar ayrıldı”

628görüntüleme

CAN TOPSAKAL ATAMAN’I BOMBALADI

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Can Topsakal, Ergin Ataman hakkında özel açıklamalarda bulundu.

Can Topsakal yaptığı açıklamada; “”Ergin Ataman iddialı bir antrenör olduğu ve düşük bütçeyle yapamayacağı için yollarımızı ayırma kararı aldık. Erman Kunter ile 1 yıllık anlaşmaya vardık. Erman Kunter’in düşük bütçelerle önemli başarılar kazandığını biliyoruz. Bu sezon bütçemiz 4 milyon Euro civarında olacak. Sonraki sezon için daha iddialı bir kadro kuracağız. Bütçeyi düzelttikten sonra 12 milyon Euro’luk bir takım kurup Avrupa Ligi’ne katılmayı düşünürüz. Ergin Ataman hırslı bir insan. Kimse bırakmak istemez. Tamamen şartlardan dolayı böyle bir karar alındı. İlerleyen dönemde tekrar yollarımız kesişebilir.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi

Ergin Ataman ücretsiz çalışacağını söyledi. Doğrudur. Ergin Ataman çok iyi başantrenördür. Ancak son 5 sezonda 55 milyon avro zarar gözüküyor. Bu zararı getiren de Ergin Ataman’dır.  Altı milyon avro olarak belirlediğimiz bütçeyi 9 milyon avroya çıkardık. Maalesef takımımız THY Avrupa Ligi’nde 12. oldu. Türkiye liginde ise play-off etabının ilk turunda elendik. Basketbolda gelirimiz yok ama çok giderimiz var. Bütçemiz düşük ancak bu durum başarılı olmayacağımız anlamına gelmiyor. Ergin Ataman’ın yerine Erman Kunter’i getirdik. Çok başarılı olacağını düşünüyorum.

Mevcut takımdan Göksenin Köksal ve Ege Arar kesin olarak kalıyor. İlk görüşeceğimiz isimler ise Sinan Güler ve Vladimir Micov olacak. Yeni sezonda iyi bir takım kurmaya çalışacağız.” dedi.

Ergin Ataman için ‘Zarar ettirdi’ diyen yönetici Can Topsakal, EUROCUP şampiyonluğunda photoshopla kendisini şampiyonluk posterine dahil etmişti.

Ruhi Ünal
Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com

Bir cevap yazın