ekpe udoh fenerbahçe
Fenerbahçe Beko

Udoh Şampiyonluğu ve Sezonu Değerlendirdi

284görüntüleme

EKPE UDOH ÖZEL RÖPORTAJ

Fenerbahçe’nin süper yıldızı, özel hayatı, basketbol, takım ve koç hakkında bir çok şeyi SABAH gazetesine anlattı. Gazeteye verdiği özel röportaj;

Heykelimi dikerlerse, ağlarım!
Taraftarlar geçen sene sana Savunma Bakanı diyordu, şimdi Başbakan diyorlar. Terfi aldın! Ayrıca senin heykelini Yoğurtçu Parkı’na dikmek istiyorlarmış. Hayır hayır, politikacı olmak istemiyorum! (Gülüyor) Ben savunmamı yaparım, şutları bloklarım ve takım arkadaşlarıma yardım ederim. Hepsine teşekkürler ama politik terimlere gerek yok. Taraftarlar nereye gidersek gidelim, bize büyük destek oluyorlar. Bu bir lütuf. Eğer heykelim dikilirse oturup ağlarım! Bu harika olurdu gerçekten!

Bogdan NBA’e uygun
Bogdan stilinde iyi ama Curry kıyaslamasına girilmemeli. Steph, yaşamış en iyi şutördür. Bogdan giderse sağlam bir NBA kariyeri inşa edecektir. İyi bir pick&roll oyuncusu olacağına eminim.

 

Birçok değerli NBA düzeyindeki hocayla çalıştın. Zeljko’nun farkı ne? Bir gün NBA’de çalışır mı sence?

Detaylar… O detaylara çok dikkat eden, detay odaklı bir koç. Ayrıca maç içinde işine inanılmaz yoğunlaşıyor. NBA’de de yapabileceğini, başarılı olabileceğini düşünüyorum. Fakat NBA için biraz fazla deli olabilir! (gülüyor) Obradovic’in oyun stili, NBA’e zenginlik katar. Onu San Antonio’nun koçu Gregg Popovich’le kıyaslayabilirim. Kendi sistemlerini oyunculara işleyen koçlar… Birçok takımda bunu yapabilir.

 

Udoh, Euroleague şampiyonluğu sonrası kişisel blog sayfasından duygularını kaleme aldı.

Ruhi Ünal
Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com

Bir cevap yazın