obradovic şampiyon fb
Fenerbahçe BekoTurkish Airlines Euroleague

Şampiyon Koç Büyük Zaferi Değerlendirdi

579görüntüleme

ZELJKO OBRADOVIC’İN MAÇ SONU AÇIKLAMASI

Şampiyon Koç Obradovic maç sonu verdiği demeçte;

“Tabii ki çok mutluyuz. Çok güzel bir şey. İlk önce Başkanımız Aziz Yıldırım’a teşekkür ediyorum çünkü o, birlikte çalışma fırsatı yarattı bize. Her gün geçtikçe Fenerbahçe’nin ne kadar büyük bir şey olduğunu ve anlamını daha iyi anlıyoruz. Avrupa’da nereye gidersek gidelim çok büyük bir kulüp. Oyuncularıma çok teşekkür ediyorum ve hepsini tebrik ediyorum hem Final Four’daki performansları için hem de bütün sezon boyu yaptıkları için. En önemlisi her zaman onlar ve kalbimin en derin yerinden onlara teşekkür ediyorum Fenerbahçe için yaptıklarından dolayı. Bütün yönetim kuruluna, ekibime, staffıma, ofis çalışanlarına teşekkür ediyorum. Her şeyi birlikte yapıyoruz ve gelecekte de birlikte devam etmek istiyorum. Özellikle antrenör ve sağlık ekibimize çok teşekkür ediyorum, bu büyük başarıda çok katkıları var. Kalbinde Fenerbahçe aşkı taşıyan tüm taraftarlara teşekkür ediyorum. Bu sezon ve her zaman verdikleri destek müthiş ama son dönemde inanılmaz güzel destek verdiler. Ama Çarşamba günü maçımız var. Bunun için kendimizi hazırlamalıyız. Türkiye Ligi play-off maçları başlıyor. Geçen senenin şampiyonuyuz ve bunu korumak için çalışmamız gerekiyor. O yüzden Çarşamba akşamı taraftarlarımızı bekliyoruz” dedi. Kendi şehrinizde olmak çok güzel bir duygu. Kendi taraftarınız önünde müthişti. Her yerde Final Four heyecanı hissediliyordu. Diğer yandan Olimpiakos’u da tebrik ediyorum. Kesinlikle finalde olmayı hak ettiler” dedi.

blank

Obradovic, kariyeri boyunca Euroleague’de Yunan ekibiyle 3 kez finalde, 1 kez de yarı finalde eşleşirken; Joventut, Real Madrid ve Panathinaikos’un ardından Fenerbahçe’yi de şampiyonluğa taşıdı.

Avrupa Ligi’nde Olympiakos’la 3 kez finalde ve 1 kez yarı finalde karşılaşan Sırp antrenör, Yunan rakibini hepsinde yenmeyi başardı.

 

Ruhi Ünal
Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com

Bir cevap yazın