gigi-datome-fenerbahce
Fenerbahçe BekoGaziantep Basketbol

Royal Halı Gaziantep-Fenerbahçe Maçı Ertelendi

312görüntüleme

Spor Toto Basketbol liginin 28. haftasında bugün 16:00’da oynanacak Royal Halı Gaziantep – Fenerbahçe maçı yaşanan terör olayı sonrası güvenlik nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi. Bu konuda Türkiye Basketbol Federasyonun yaptığı açıklama ise şöyle:

Gaziantep’te bu sabah saatlerinde emniyet müdürlüğüne yapılan hain terör saldırısı sonrasında Gaziantep Valiliği, Basketbol Federasyonumuza bir yazı göndermiştir.

Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya’nın imzasıyla gelen faxta, Spor Toto Basketbol Ligi’nin 28. haftasında bugün saat 16:00’da Gaziantep Karataş Şahinbey Spor Salonu’nda oynanması gereken Royal Halı Gaziantep – Fenerbahçe müsabakasının güvenlik gerekçesiyle ertelenmesi talep edilmiştir. Türkiye Basketbol Federasyonu değerlendirmesinde talebi uygun görmüş ve müsabakanın ileri bir tarihe ertelenmesine karar vermiştir. Müsabakanın hangi gün oynatılacağı BSL Direktörlüğü tarafından daha sonra açıklanacaktır.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Türkiye Basketbol Federasyonu


*Yeni gelişme

Sabah saatlerinde ertelenmesine karar verilen mücadele 2 Mayıs Salı saat 16.00’da Gaziantep’te gerçekleşecek. Ayrıca TBF tarafından yapılan açıklamaya göre güvenlik sebebiyle maç seyircisiz olarak oynanacak.

Mustafa Kapan
mkapan@basketbolgunlugu.com

Bir cevap yazın