pero antic
Fenerbahçe BekoTurkish Airlines Euroleague

Pero Antic: Hazır Olmasam da Vesely Gelene Kadar Mücadele Etmeliyim

798görüntüleme

Fenerbahçe basketbol takımının sakatlıktan dönen oyuncusu Pero Antic Euroleague.net blog sayfasına bir yazı yazdı. Türkçe çevirisinin bir kısmını Eurohoops yaptı biz de çevirinin tamamını düzenleyerek sizlerle paylaşıyoruz. Antic’in yazdığı blog yazısında öne çıkanlar:

Salı günü oynadığımız playoff turunun ilk mücadelesinde mükemmel bir zafer kazandık. Her şeyden önce bu zor bir mücadeleydi lakin bu çok normal, zira son Euroleague şampiyonu Real Madrid’e karşı oynuyoruz. İniş çıkışlarımızın olması da gayet normal fakat tüm mücadele süresince karakter göstermeyi başardık. Benchten gelen herkes katkı vermeyi başardı. Geçirdiği sakatlıklardan sonrasında Kostas Sloukas’ın son çeyrekteki oyununa onun adına çok sevindim. Şimdi onun vakti geldi. Ribaunt, sayı yada herhangi bir şey… Kostas, takımdaki her insanın bir şekilde yardımcı olabileceğini gösterdi. Sloukas ekip için oynayan, sayı ve asist katkısı verebilen, bencil olmayan ve muhteşem oyun hissiyatı olan oyunculardan. Onun skor bulması için çabaladık ve onu sürekli besledik.

Eminim insanlar bizim ilk mücadelede Madrid’i yenip yenemeyeceğimizi merak ediyorlardı. Fenerbahçe benzer biçimde hem Euroleague’de hem de Türkiye Ligi’nde herkesi yenmek istiyor. Bizim sürekli en üst düzeyde olmamızı bekleyen, bir vakit boş kalmamıza izin vermeyen Zeljko Obradovic gibi mükemmel bir koçumuz var. İlk maçta ağır bir baskı vardı fakat herkesin bildiği gibi biz buna alışığız. Bu tip maçlara hazır olmak için şimdiye kadar çok çalıştık. Öncelikle, dolu bir salonu görmek ve taraftarımızın arkamızda bulunduğunu hissetmek gerçekten güzeldi. Genel olarak iyi bir maçtı fakat farkındayız ki bu serinin yalnızca başlangıcı.

Avrupa Basketbolunu harika hale getiren şeyler var: Dolu salon, baskı, iki iyi ekip. Parkede olmak ve bu deneyimi yaşamak mükemmeldi. Bu tarz mücadeleleri kariyerimde çok oynadım sadece bildiğiniz gibi NBA’deyken kaçırdım. Playofflara kalmış olduğumuz için oldukça mutluyum fakat bundan dolayı rehavete kapılamayız. Final Four’a yükselmek ve kupayı kazanmak için yolumuza ve savaşmaya devam etmeli ve rakibimiz üzerinde daha fazla baskı oluşturmalıyız.

Öte yandan bacağım hali hazırda yüzde yüz hazır değil. Bu elbette beni rahatsız ediyor, çünkü ciddi bir sakatlık. Fakat Vesely’nin sakatlığında takım bir uzun oyuncuya ihtiyaç duyuyordu. Ben öne çıkıp, sakatlığıma karşın elimden geldiğince yardımcı olacağımı söyledim. Alan içinde veya dışında, nerede olursan olsun bunu meydana getirmeye çalışıyorum. Sağlık ekibimizde de şüpheler olmasına karşın umarım Jan Vesely çok yakın zamanda aramıza dönebilir. Vesely Euroleague’in en iyi oyuncularından birisi. Umarım en kısa sürede sahalara döner. Onu arıyoruz fakat o gelene kadar savaşmak ve devam etmek zorundayız.

[quote_text color=”#000000″ text_color=”#ffffff”]İkinci maç aynı olmayacaktır. Maç kaydını izleyip nerede hata yaptığımızı ya da nerede onların hata yaptıklarını belirleyeceğiz. İki takım da hatalarını düzeltmeyi tecrübe edecek. Basketbolu bu tip maçlar için oynarsınız. Yeniden bir araya gelmeli, dinlenip bir sonraki mücadele için yarın sahaya çıkmalıyız. Mükemmel bir kimyası olan görkemli bir gruba sahibiz. Bundan ötürü mutluyum.[/quote_text]

pero antic

Pero Antic’in yazdığı blog yazısından öne çıkanlar bunlar. Önceki gece Real Madrid karşısında etkili bir mücadele ortaya koyan Makedon oyuncu bakalım henüz tam olarak geçmeyen sakatlığına rağmen takımına katkı sağlamaya devam edebilecek mi?

Mert Akyıldız
mert@basketbolgunlugu.com

Bir cevap yazın