blank
Fenerbahçe Beko

”Obradovic’i hayal kırıklığına uğrattık”

110görüntüleme

”Obradovic’i hayal kırıklığına uğrattık”
Fenerbahçe Beko’nun tecrübeli yıldızı Luigi Datome,son röportajında liglerin yeniden başlamasının zorluğundan ve bu sezondaki kötü performanslarından bahsetti.
”Sahalara Dönmek Kolay Olmayacak”
Luigi Datome yaptığı açıklamalarda uzun dönemdir beklediklerini ve evdeki egzersizlerinde basketbol oynamaya çok fazla elverişli olmadığını dile getirdi.Tekrar basketbola dönerken hem oyuncuların hem de oyuncuların aile hayatlarının korunması gerektiğini aktardı.Oyuncuların hastalıkla teması hem onları hem de çevresini çok hızlı bir şekilde koronayla mücadele etmek zorunda bırakabileceğini dile getirdi.Başlayacak olan liglerde sağlığın ön planda olmasını dilediğini söyledi.
Datome,Avrupa Ligi Oyuncular Başkanlığını da yaptığı için basketbolcular için süreci yakından takip eden bir isim.Bu süreç içerisinde basketbolcuların yapmış olduğu maaş ödeme anlaşmalarından da memnun olduğunu dile getirdi.
‘Son Senelerde Disney World gibiydik”
Sezon başlangıcında takımın eksik antrenman ve sakat oyuncuların fazla olduğundan bahseden Datome,istedikleri başlangıcı yapamadıklarını dile getirdi.Dünya kupasından dönen basketbolcular,yapılan eksik antrenmanlar ve sakat olan basketbolcular lige geçtiğimiz yıllardaki gibi hızlı bir başlangıc yapmalarını engelledi.Sezon başlangıcını değerlendiren Datome,korona öncesinde de iyi bir form yakaladıklarını dile getirdi.Son yıllarda oynadıkları basketboldan,alınan başarılardan dolayı insanların beklentisinin yüksek olduğunu dile getiren Datome ”Son senelerde Disney World gibiydik” dedi.
”Obradovic’i hayal kırıklığına uğrattık”
THY Euroleague’deki CSKA Moskova ile deplasmanda yaptıkları maçta molada ekrana gelen görüntüler sorulduğunda ise bunun işlerinin bir parçasını olduğunu ve bu konunun kameralar önünde olduğu için üzgün olduğunu dile getirdi.
Takımdaki kötü gidişata tepkilerinde değiştiğini dile getiren Datome,Obradovic’in kendisine güvendiğini ve onunla iyi bir ilişkileri olduğunu dile getirdi.Alınan sonuçlardan dolayı Koç Obradovic’i hayal kırıklığına uğrattıklarını dile getirdi.

blank
Mert Akyıldız
mert@basketbolgunlugu.com

Bir cevap yazın