Obradovic Fenerbahçe Doğuş

Obradovic: “Her sabah mutlu uyanıyorum”

Fenerbahçe Doğuş’un tecrübeli Koçu Željko Obradović, Katalan radyosu CCMA’ya verdiği röportajda geçtiğimiz sezonu ve şampiyonlukları değerlendirdi.

“Her sabah mutlu uyanıyorum. Ekibim ve oyuncularımla çalışmaya istekliyim. Kariyerimde 10. Euroleague şampiyonluğuna ulaşabilir miyim bilmiyorum. Tamamen buna odaklanmak henüz mümkün değil. Artık herkes bizi yenmek için ekstra performans ortaya koyacak. Yaz ayları yeni sezon için planlamalar üzerine geçer. Geçtiğimiz sezonlardaki hedeflerimiz ne ise yeni sezonda da aynı.

Peş peşe 22 galibiyet aldık, herkes bunu hatırlayacak. Bir çok kez sakatlık sorunu yaşadık. Tam kadro sadece 8 maç sahaya çıkabildik. Gençlerimiz gelişme göstermeye başladı. Yeni sezonda onlara daha fazla şans vereceğim.

Bir Türk takımı ile ilk defa Euroleague şampiyonluğu kazanmak harika bir duygu. Bu şampiyonluk sonrası bir çok Türk çocuk basketbola daha fazla ilgi duyacak. Artık Fenerbahçe’nin Avrupa’nın en büyük takımlarından biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

FIBA’nın milli takım takvimi hakkında şunları söyleyebilirim; Oyuncularıda düşünmek zorundasınız. Çok fazla maç oynadık ve dinlenme fırsatları olmadı. Bu çok zordu. Geçtiğimiz sezon 76 resmi maç ve 12 hazırlık karşılaşması oynadık. Ayrıca milli takımda oynayan oyuncularda var. Bu yeni takvim kimsenin işine gelmiyor. Çok saçma.

Yeni sezonun da geçtiğimiz sezon gibi geçmesini diliyorum. Yeni format izleyiciler tarafından daha cazip geldi ve Euroleague maçlarının izlenme sayıları arttı.”

Ruhi Ünal

Ruhi Ünal

Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com
Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Nicolo Melli Fenerbahçe Doğuş
Nicolo Melli, Fenerbahçe’de!

İTALYAN YILDIZIN TRANSFERİ GERÇEKLEŞTİ Aylar öncesinden sitemizde duyurduğumuz Fenerbahçe Doğuş'un Nicolo Melli transferi resmileşti. Fenerbahçe Doğuş, İtalyan power forvet Nicolò Melli...

Kapat