blank
Fenerbahçe BekoTurkish Airlines Euroleague

Obradovic, FBTV’ye Konuk Oldu

274görüntüleme

OBRADOVIC FB TV’DE 

Fenerbahçe erkek basketbol takımının başarılı başantrenörü Zeljko Obradovic, FBTV’ye konuk olarak Panathinaikos serisi ve Final-Four hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

PANATHINAIKOS SERİSİNİ DEĞERLENDİRDİ

Obra, “Panathinaikos’a karşı oynamak çok zor ve duygusaldı. Umarım bir daha böyle önemli bir maçta onlarla oynamam gerekmez. Seriden önce takımımla şunu konuştum; basketbol 5’e 5 oynanan bir spor. İçerde veya dışarda bu değişmiyor. Panathinaikos’a karşı savunmamızı güçlendirince daha iyi hücum etmeye başladık. 2. maça çıkmadan önce serinin 1-0 olduğunu unutarak hazırlandık. Seride elbette hatalarımız oldu. Hatalar da oyunun bir parçası. 3. maçı 18 sayı önde bitirdik ama 19 top kaybı yaptık. Bu göz ardı etmememiz gereken bir durum. Teknik ekiple saatlerce Panathinaikos’un bütün setlerini çalıştık. Her zaman söylediğim gibi; sağlıklı olduğumuz sürece çok iyi bir takımız.” dedi.

REAL MADRID SERISI ZORLU OLACAK

“Normal sezonun en iyi takımı Real Madrid’di. Llull de çok iyi bir sezon geçirdi. Sezonu iyi oynayarak lider bitirdiler. Agresif savunmanın yanında geçiş hücumlarında kolay sayılar bulabiliyorlar. Rodriguez’in NBA’e gitmesi Doncic’in yolunu açtı. Doncic 1-2-3 oynayabiliyor bu da koçuna çok seçenek anlamına geliyor. Real Madrid’i çok iyi tanıyoruz. 2 Sene önceden de Final Four’dan tanıyoruz ama şimdi çok daha tecrübeliyiz. Final Four’da sonucu bir top belirleyebiliyor. Bir şut. Bir top kaybı. Bir savunma. Her şey önemli.

Final Four İstanbul’da oynanacak ama geçen yıl Berlin de İstanbul gibiydi. Berlin’de de taraftarımız vardı, burada da öyle olacak. Bernabeu’da Messi’nin golünden sonra Barca taraftarları Madridliler’in yanında sevinebiliyor. EuroLeague’de de bunu istiyorum. Rakip kim olursa olsun saygılı olmalıyız.” açıklamalarında bulundu.

Ruhi Ünal
Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com

Bir cevap yazın