obradovic 2107 euroleague şampiyonu fb
Fenerbahçe BekoTurkish Airlines Euroleague

Obradovic: “En büyük motivasyon kaynağım çalışmak”

489görüntüleme

OBRADOVİC TARİHİ ZAFERİ DEĞERLENDİRDİ

2017 THY Euroleague şampiyonu olan Fenerbahçe’nin tecrübeli koçu Zeljko Obradovic EuroLeague’in resmi internet sitesine açıklamalarda bulundu. Javier Ganchetto’ya verdiği özel röportajda şampiyonluğun öyküsünü anlattı.

“Fenerbahçe’ye dört yıl önce kafamda net bir düşünceyle, bu takımı Avrupa’nın en iyilerinden bir haline getirecek şeyleri yapmaya geldim. Yapabileceğimiz her şeyi yaptığımızı düşünüyorum. Son üç yıldır Final Four’dayız, adım adım gittik ve bugün şampiyon olduk. Bütün Fenerbahçe taraftarları için bir hayal gerçek oldu. Her zaman bunu ilk kez kazanmanız özeldir. Ben de Partizan ve Joventut’ta olduğu gibi şimdi de Fenerbahçe’yle aynı şeyi yaşadım.

obradovic ile ilgili görsel sonucuBence Final Four MVP’si ödülü adil bir tercih oldu. Ama diğer oyuncular da harikaydı. Tek bir adamın şovu yoktu ortada. İki maçta Nikola Kalinic’in yaptıkları örneğin, size şapka çıkarttırıyor. Bogdanovic, Vesely, Gigi Datome… Sahaya giren herkes. Pero Antic final maçında bize çok iyi bir sekiz dakika verdi, tecrübe kattı. Takım eforunun başarısıydı ama elbette bir oyuncu Ekpe gibi çıkıp oynayınca, bu onu hak edilmiş bir MVP yapar.

obradovic ekpe ile ilgili görsel sonucu

İstanbul’un her köşesinde insanların basketbol hakkında konuştuğunu duyabilirsiniz. EuroLeague’i kazanmak rüyaların gerçeğe dönüşmesiydi. EuroLeague’i kazanmak için ne gerekiyor biliyoruz. Şimdi Türkiye Ligi playoff’larına konsantre olup sonrasında yeni sezona aynı iştahla başlamalıyız. Eğer rüyaların yanında iştah da varsa, her şey gerçeğe dönüşebilir. Bunların hepsi güzel şeyler. Benim motivasyonum her gün idmana gelip, sahaya çıkıp oyuncularımla çalışabilme imkanına sahip olmak. En büyük motivasyon kaynağım bu çünkü işimi seviyorum. İşimi yapmaktan dolayı çok mutluyum, bu yüzden ekstra motivasyona ihtiyacım yok. Bu böyle gittiği sürece iyi bir koç olmaya devam edeceğim.” dedi

Ruhi Ünal
Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com

Bir cevap yazın