Ferit Şahenk
Darüşşafaka TekfenFenerbahçe Beko

Ferit Şahenk: “Darüşşafaka ile işbirliğimiz devam edecek”

610görüntüleme

Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk sponsorluk hakkında gazetecilere bilgi verirken Darüşşafaka’nın durumu hakkında da önemli açıklamalarda bulundu.

Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk; “Avrupa’nın en iyi takımı olarak tarihe adını yazdıran, başarılarıyla ülkemizi gururlandıran Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı ile Doğuş markamızın bir araya gelmesinden büyük bir mutluluk duyuyorum.

Doğuş Grubu olarak toplumsal yaşamın gelişimine öncülük yapma sorumluluğunu taşıyoruz. Bu çerçevede, “Doğuş’tan iyi bir gelecek” vizyonumuz ile pek çok alanda projeler geliştiriyoruz.

Bu noktada Darüşşafaka ile olan işbirliğimize de değinmek isterim. 2013 yılında yapmış olduğumuz ve önemli bir kısmı eğitim desteğinden oluşan anlaşma ile oluşturduğumuz yapının hem sahada hem de sporun sosyal gücünü gösterme anlamında fark yarattığına inanıyoruz. Bizim için çok kıymetli olan Darüşşafaka kurumları ile işbrliğimiz farklı bir içerikle ve yine eğitim odaklı olarak devam edecektir.

Türkiye’de basketbola son yıllarda artan ilgiyi büyük bir mutlulukla takip ediyoruz. Kuşkusuz bu ilginin arkasında takımlarımızın Avrupa Liglerinde kazandığı başarılar ve Ülkemizde düzenlenen büyük basketbol organizasyonları yatmakta.

Fenerbahçe ile imzalayacağımız isim sponsorluğu anlaşmasının yürürlüğe girmesi ile birlikte Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı’nın adı Fenerbahçe Doğuş olacaktır. Fenerbahçe Kulübü’ne de bu nezaketinden ötürü bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.

Avrupa’nın en iyi basketbol takımıyla; profesyonel yönetim anlayışını ve takım ruhunu işine yansıtan Doğuş Grubu birlikteliğinin ülke basketbolunu daha da ileri bir noktaya taşıyacağına yürekten inanıyorum.


Bu kıymetli işbirliğinin memleketimize hayırlı olmasını diliyor; bu vesileyle bu beraberliğe ve Doğuş Grubu’na gösterdiği teveccüh ve destek için başta Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Sayın Aziz Yıldırım olmak üzere, Fenerbahçe Yönetim Kuruluna, değerli genel Menajerimiz Maurizio Gherardini’ye, Baş Antrenörümüz  Zeljko Obradoviç’e ve ekibine, tüm sporcularımıza, kulübümüzün değerli üyelerine ve sporseverlere teşekkürlerimi sunuyorum.” açıklamasında bulundu.

Ruhi Ünal
Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com

Bir cevap yazın