blank
Fenerbahçe Beko

Fenerbahçe’de son yıllara adını kazıtmış 5 şutör guard!

421görüntüleme

Önümüzdeki sezonda bizleri Turkish Airlines Euroleague’de temsil edecek olan Fenerbahçe’nin son yıllarına adeta damga vurmuş 5 isim var ki, belki de başarımızın bir kısmını onlara borçluyuz.

Hüsnü Çakırgil

Bu “canavarı” herkes hatırlamayabilir. Kutluay ve Onan gibi sonradan efsaneleşecek isimler yokken 95 yılına dek takımın “efsane” oyuncu kadrosunu Çakırgil dolduruyordu. Bir defa şutu soktuktan sonra arkasının gelmesi an meselesiydi. Net bir istatistik bilgisi olmasa da 22-26 sayı ortalaması ile oynadığı tahmin ediliyor.

İbrahim Kutluay

Fenerbahçe’nin bir zamanlar kurduğu rüya takımı basketbolseverler hatırlayacaklardır. İşte Kutluay bu takımın en önemli parçalarından biriydi. Adeta bir makina gibi işleyen takımda 24,8 sayı ortalama ile oynayınca adınız ister istemez bir yerlere yazılıyor.

Ömer Onan

Hali hazırda TBF’de Genel Koordinatörlük görevini yürüten Ömer Onan, Fenerbahçe’nin efsane isimlerinden biriydi. 2004’ten itibaren Ülker’de forma giydiği 1 sezon hariç 2014’e dek sarı lacivertli formayı terleten Onan, 13,8 sayı ortalama ile Fenerbahçe’de başarıdan başarıya koştu.

Andrew Goudelock

Avrupa’ya gelmesi bile başlı başına bir olayken Fenerbahçe’ye gelmesi inanılmaz bir şeydi. Her ne kadar eksikleri olsa da Obradovic etkisi ile inanılmaz bir oyun ortaya koydu ve F4’a gittiğimiz yolda bize çok yardımcı oldu. Kısa bir süre forma giyse de 13,8 sayı ortalaması ile takıma müthiş bir katkı sağladı.

Bogdan Bogdanovic

Kelimeler yetersiz, kelimeler kifayetsiz. Onu anlatmaya gerçekten hiç bir kelime yetmiyor.  Genç yaşında Sırbistan’dan kopup geldiğinde herkes onun bir şeyler başaracağından emindi ama kimse onun bu kadarına yeteceğini düşünmüyordu. Bogdanovic bütün otoriteleri şaşırtan bir performansla bizi Avrupa’da başarıdan başarıya götürdü. 13,5 sayı ortalaması ile oynayan Bogdan, takıma klasik bir skor katkısından daha fazla katkı verdi.

Orçun Yıldırım
editör.

Bir cevap yazın