blank
Fenerbahçe Beko

Fenerbahçe eksiklere rağmen kazanmaya devam ediyor

616görüntüleme

Euroleague’in ilk yarısını aldığı 14 galibiyet ile lider kapatan temsilcimizde nedendir bilinmez her büyük maçın öncesinde bir sakatlık veya oynamama durumu oluyor.

Son oynanan Real Madrid maçında da Kostas Sloukas ile yaşadığımız bu üzücü durum ne mutlu ki takım oyunumuzu ve skoru hiç ama hiç değiştirmiyor, sevinen hep biz oluyoruz. Peki bunun arkasında ne var?

Bunun arkasında her basketbolseverin az çok tahmin edebileceği üzere oynattığı organize oyun ile büyük bir deha var: Obradovic.

Obradovic, Fenerbahçe’ye geldiğinden beri öylesine bir oyun oynatıyor ki, takımdan her sene en az bir yıldız oyuncu ayrılmasına rağmen hiç bir sene büyük zorluklar çekmiyoruz. Bojan, Ekpe, Bogdanovic ve adını sayamadığımız daha bir çok yıldız oyuncu her sene düzenli olarak takımdan ayrılıyor ancak Obradovic’in zekası yüzünden bu bize hiç yansımıyor.

Bunun sebebini irdelediğimiz zaman ise Obradovic’in isimler üzerine dayanan bir oyundan ziyade sisteme entegre edilmiş isimler ile oynanan bir oyunu tercih etmesinden kaynaklanıyor.

Hem uzun vadede hem de kısa vadede istisnasız bize galibiyeti getiren durum bu. Hatırlanacağı üzere Olympiakos maçında da Vesely takımı yalnız bırakmış ancak en önemli hücüm silahından yoksun kalan Fenerbahçe, o maçı dahi kazanmasını bilmişti.

Orçun Yıldırım
editör.

Bir cevap yazın