Fenerium Euroleague rekor satış

Euroleague Şampiyonluğu Fenerium’a Yaradı

FENERIUM’DA SATIŞLAR TAVAN YAPTI

Fenerbahçe erkek basketbol takımının THY Euroleague’de elde ettiği tarihi şampiyonluk sonrası Fenerium rekor gelir elde etti. Fenerium yaptığı açıklamada, şampiyonluğun anısına bastırılan tişörtlerden 15 günde 35 bin adet satıldı. Stoklarda biten tişörtler için tekrar üretim başladı ve sipariş verildi. 35 bin şampiyonluk tişörtünün satışından Fenerbahçe’nin kasasına 1,5 milyon lira girdi. Şampiyonluk tişörtlerinin tanesi 49,95 TL .

Fenerium Genel Müdürü Mümtaz Karakaya verdiği demeçte; ” Fenerium tarihinde ilk kez bir tişörtün bu satış rakamlarına ulaştı. Hem Avrupa şampiyonluğu başarısının camiamız üzerinde yarattığı büyük mutluluk hem de Türkiye Ligi’nde final serisinin devam ediyor olması tişörtlere ilgiyi sıcak tutuyor. Sadece Fenerbahçe taraftarları değil, farklı takımlara gönül vermiş sporseverlerin de tişörtlere ilgi göstermesi bizleri mutlu ediyor.” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe’de sezon başından bu yana basketbol özelinde çalışılan ürünlerden elde edilen toplam gelir de 6 milyon lirayı aştı.  Fenerium, Euroleague şampiyonluğuna özel birçok farklı ürün çıkardı. Şal, şapka, imzalı oyuncu albümleri ve mug şu an satışta olan diğer ürünler olurken, yakın zamanda minyatür kupa, rozet ve anahtarlık gibi ürünler de satışa sunulacak.

Ruhi Ünal

Ruhi Ünal

Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com
Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Berk Uğurlu Fenerbahçe'den ayrılıyor
Obradovic İzin Verirse Takımdan Ayrılıyor

FENERBAHÇE'DE AYRILIK Fenerbahçe'de yeterince süre alamayan genç oyuncu Berk İbrahim Uğurlu, Obradovic'in izin vermesi durumunda yeni sezonda kiralık olarak İstanbul BBSK...

Kapat