Ekpe Udoh’un Atatürk Sevgisi

Fenerbahçe Kulüp Dergisine verdiği röportajda Ekpe Udoh, Türkiye’ye geldiğinde Atatürk’ü merak ettiğini ve tanımak istediğini söyledi.

ATATÜRK SEVGİSİ NASIL BAŞLADI 

Fenerbahçe Erkek Basketbol takımının yıldızlarından Ekpe Udoh verdiği röportajda, “Atatürk’e olan ilgim aslında İstanbul’a ilk geldiğimde başladı. Fenerbahçe Ülker Sports Arena Salonu’nda Atatürk fotoğrafını görünce kim olduğunu merak ettim ve öğrendim. Daha sonra nereye gidersek gidelim bütün salonlarda Atatürk’ün fotoğraflarını gördüm. Ne kadar çok sevildiğini fark ettim. Okumayı , araştırmayı ve yeni şeyler öğrenmeyi seviyorum. Onun hayatıyla ilgili kitaplar buldum ve okudum. Türkiye Kupası için Ankara’ya gittiğimizde Anıtkabir’i ziyaret etme şansım oldu. Bu inanılmaz sevgiye sahip olan kişiyi merak ettim ve tanımak istedim…” dedi.

OKULDA GÖRDÜĞÜMDEN FARKLI BİR TARİH VAR

Ekpe, “Değişik kültürleri tanıyorum, farklı tadları deniyorum hayatta başka gerçeklerin olduğunu öğreniyorum. İstanbul çok güzel bir şehir. Burada olduğum için kendimi şanslı hissediyorum. Amerika’daki okullarda belirli tarih dersi alıyorsunuz ve aslında bir şey görmüyorsunuz. Burada gerçeği görüyorsunuz ve tarihi yeniden öğreniyorsunuz. Bu benim için çok güzel fırsat. Çok değişik kitaplar okurum. Çocuklara önerim daha erken yaşta kitap okumaya başlansınlar. Benim gibi sonraya bırakmasınlar. Severek okusunlar çünkü bilgi her zaman güçtür.” değerlendirmesini yaptı.

Ruhi Ünal

Ruhi Ünal

Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com
Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Aziz Yıldırım : O Sene Bu Sene Olsun

BAŞKANIN TAKIMA GÜVENİ TAM Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, mayıs ayındaki THY Euroleague Final Four öncesi erkek basketbol takımı hakkında Fenerbahçe...

Kapat