Fenerbahçe Beko

“Doğuş Grubu bize büyük bir darbe vurdu”

2.53bingörüntüleme

Yazın başında Fenerbahçe Spor Kulubünün yeni başkanı olan başarılı iş adamı Ali Koç, geçtiğimiz süre zarfında yaptığı ve ileride yapacağı icraatlerini anlattığı “Camiaya Sesleniş” programının ikinci bölümüne katıldı. Başkan Koç’un basketbol takımı ile ilgili dikkat çekici açıklamaları var.

FB TV’de yayımlanan Camiaya Sesleniş programında spor yazarları ve muhabirlerle bir araya gelen başkan, soruları tek tek yanıtladı. Sıra takımların sponsorlarına gelince ise çok kritik açıklamalarda bulundu.

 

1 sezon boyunca Fenerbahçe Erkek Basketbol’a sponsor olan Doğuş Grubu’na öncelikle teşekkür eden başkan Ali Koç, Türk Lirası’ndaki değer kaybının kendilerine birtakım sıkıntılar yarattığını söyledi. Geçtiğimiz sene Arjantin Peso’sundan sonra en çok değer kaybeden para birimi olan Türk Lirası yüzünden borçlarda bir artış gerçekleştiğini söyledi.

 

Daha sonra ise Doğuş grubuyla ilgili detaylı konuşan başkan, sponsorluktan çekilişin Fenerbahçe’ye büyük bir darbe vurduğunu söyledi ve şuanlık ortada bir sponsor olmasa da Fenerbahçe Erkek Basketbol’un ihtiyaçlarını karşılamak için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını da ekledi.

Başkan Ali Koç’un yaptığı açıklamaya göre Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı’nın gideri, geçtiğimiz sene 30 milyon euro dolaylarında bir rakamdı. Doğuş Grubu’nun verdiği 11 milyon euro ile birlikte 4-5 milyonluk bir açık kaldığını söyleyen Koç, artık bu açığın yönetim tarafından kapatılacağını söyledi.

Orçun Yıldırım
editör.

Bir cevap yazın