Bogdanovic Sacramento Kings

Bogdan Bogdanovic Sacramento Kings ile anlaştı

YILDIZ OYUNCU FENERBAHÇE’DEN AYRILIYOR

THY EuroLeague ve Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi şampiyonu Fenerbahçe’nin yıldız oyuncusu Bogdan Bogdanović kararını verdi. Sırbistan kaynaklı Kurir sitesinin haberine göre Bogdan Bogdanovic Sacramento Kings ile 3 yıl/30 milyon dolarlık bir kontratta anlaşma sağlandı.

Bu sezon BSL’de final serisinin MVP’si seçilen, EuroLeague’de ise şampiyonluğun en büyük pay sahiplerinden olan 24 yaşındaki guard; 27.8 dakika, 14.8 sayı, 3.6 ribaund, 3.9 asist, 1.1 top çalma ortalamalarıyla 44 maçlık sezonunu bitirdi. Fenerbahçe’de rüya gibi bir sezonun ardından NBA’de Kings’in radarına giren genç yıldız, bu fırsatı geri çevirmedi ve Amerika’nın yolunu tuttu. Bogdan Bogdanovic’in önümüzdeki hafta imza için özel uçakla Amerika’ya gitmesi bekleniyor.

Fenerbahçe’de üç sezon geçiren Bogdan Bogdanović, 2014 NBA Draftı’nın 27. sırasında Phoenix Suns tarafından seçildi. 2016 NBA Draftı gecesinde ise Bogdanović’in hakları Sacramento Kings’e takas edildi.

Bogdanovic’in bir sezon daha Fenerbahçe’de kalması için yönetim ve taraftarlar elinden geleni yapmasına rağmen Sırp yıldızın tercihi NBA oldu. Geçtiğimiz günlerde kendisine ait basketbol kampının açılışında konuşan Bogdanovic verdiği demeçte de ayrılık sinyali vermişti.

Ruhi Ünal

Ruhi Ünal

Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com
Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
NCAA’in sayı ve serbest atış rekortmeni Fenerbahçe’de !

KELSEY PLUM FENERBAHÇE'DE  Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı, NCAA’in sayı ve serbest atış rekortmeni Kelsey Plum’u renklerine bağladı. Resmi açıklamada başarılı...

Kapat