bobby dixon fb
Fenerbahçe Beko

Bobby Dixon’ın Hayatı Kitap Oluyor

543görüntüleme

ZORLUKLARLA DOLU BİR YAŞAM

Uzun süredir kariyerini ülkemizde sürdüren Bobby Dixon yada yeni adıyla Ali Muhammed’in kitabı çok yakında piyasaya çıkıyor. Zorlu bir geçmişe sahip olan tecrübeli oyuncunun biyografisini sitemizde bulabilirsiniz. Henüz çıkış tarihi belli olmayan kitapta, yıldız oyuncunun çocukluğu, yaşadığı kötü olaylar, işlediği suçlar ve Türkiye’ye gelmesiyle tamamen değişen hayatına dair pek çok şey kitapta yer alacak.

bobby dixon türkiye ile ilgili görsel sonucu

Bu sezon Fenerbahçe ile THY EuroLeague şampiyonluğuna ulaşan ve unutulmaz bir başarı yakalayan Bobby Dixon, resmi twitter hesabından kitap müjdesini verdi.

2012/2013 yılında Pınar Karşıyaka formasıyla Türkiye’ye ayak basan Bobby Dixon dört sezon burada forma giydikten sonra 2015/2016 sezonunda Fenerbahçe’ye transfer olmuştu. Türkiye’ye gelmesiyle oynadığı oyunla kısa zamanda adını hafızalara kazıyan Dixon taraftarlarında gönlünde taht kurmuştu. Türkiye’yi ve taraftarların sevgisine hayran kalan 1983 yılında ABD’nin Chicago kentinde doğan Bobby Dixon 2015 Haziran ayında Türkiye pasaportu almış, ardından Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmuştu. Dixon adını ise Ali Muhammed yapmıştı. Dixon zorluklarla dolu geçmişini unutmayarak, Chicago’da umutsuz gençlere yardım sağlayan “Lionheart” (Aslan kalpli) vakfının da kurucusu.

Bobby Dixon’ın hayatını anlatan yazımız için: Bobby Dixon

 

Ruhi Ünal
Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com

Bir cevap yazın