blank
Fenerbahçe Beko

Bennett’in Lisansı İptal Edildi

302görüntüleme

BENNETT DİKİŞ TUTTURAMADI

Fenerbahçe Spor Kulübü resmi sitesinden yaptığı açıklamada yabancı kontenjanında değişiklik yaparak Anthony Bennett’in yerine tekrar Pero Antic’e lisans çıkardığını duyurdu. Pero Antic‘in Spor Toto Basketbol Süper Ligi lisansı yabancı sınırlaması sebebiyle iptal edilmişti.

Sezon ortasında büyük umutlarla ve uzun rotasyonunu genişletmek için transfer edilen 2013 NBA Draft’ın bir numarası Anthony Bennett, beklentileri karşılayamayınca Obradovic affetmedi. Bennett’in transfer olmasıyla Fenerbahçe’nin lig maçlarının neredeyse tamamını tribünden izleyen 35 yaşındaki oyuncusu Antic‘in kulüp, lig lisansını yeniden çıkardı.

BEKLENTİLERİ KARŞILAYAMADI

1993 Kanada doğumlu 2.04 boyundaki Anthony Bennett, Fenerbahçe formasıyla çıktığı yedi lig karşılaşmasında maç başına ortalama 9.0 sayı ve 6.42 ribaund ortalamalarıyla oynadı. Fiziksel sorunları nedeniyle NBA’de dikiş tutturamayan Bennett Fenerbahçe’de de beklentileri karşılayamadı. 2013 draftında 1.tur 1.sırada  Cleveland Cavaliers tarafından seçilen ancak bir türlü bekleneni veremeyen Anthony Bennett, 2014–15 sezonu başında Cleveland Cavaliers ve Minnesota Timberwolves arasında gerçekleşen takasta Kevin Love karşılığında 2014 birinci sıra seçimi takım arkadaşı Andrew Wiggins ile birlikte Timberwolves’a transfer edilmişti. Bennett NBA draft tarihinin en büyük hayal kırıklığı yaratan ‘1’ numarası olmuştu.

Ruhi Ünal
Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com

Bir cevap yazın