blank
Fenerbahçe BekoTurkish Airlines Euroleague

Antic Taraftarlarına Güveniyor

192görüntüleme

TARAFTARLARIMIZ EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ

Fenerbahçe Ülker’in başarılı oyuncusu Pero Antic, Final Four öncesi EuroLeague’in resmi sitesine iddialı açıklamalarda bulunarak taraftarlardan destek istedi. Tecrübeli Makedon yıldız Antic ; “Uzun bir sezon oldu. EuroLeague’in yanı sıra Türkiye Ligi, Türkiye Kupası ve Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda oynadık. Ayrıca sezon içinde yaşadığımız sakatlıklar performansımızı etkiledi. Yine de Final Four’a kalmayı başardık ve çok mutluyuz. Yüksek tempolu oyunu seven bir rakiple karşılaşacağız. Üçlük atabilen uzunlara ve Sergio Llull gibi bir silaha sahipler. Ayrıca pota altında bizi bir savaş bekliyor. Real Madrid ile son iki sezonda birçok kez karşılaştık ve birbirimizi iyi tanıyoruz. Final Four’da kiminle eşleştiğiniz çok önemli değil; her şey sahada kimin daha çok savaştığıyla alakalı. Parkede en çok kim isterse o kazanır. Finale çıkarsak Olympiakos’la karşılaşmak isterim.

Fenerbahçe taraftarı bizim altıncı oyuncumuz olacak. Onların enerjileri bizi olumlu etkiliyor. Final Four eğer bir futbol stadyumunda oynansaydı kesinlikle orayı da doldururlardı. Onların enerjisiyle maçlara güçlü bir şekilde başlamak ve ritmimizi sonuna kadar korumak istiyoruz. İkinci olmakla sonuncu olmak bizim için aynı. Kimse ikinci takımı hatırlamaz. Kupayı kazanacağımız garantisini veremem ama sonuna kadar savaşacağız. Obradovic gibi bir koça sahip olduğumuz için çok şanslıyız.” dedi.

Tecrübeli yıldız Antic bu sezon Fenerbahçe formasıyla EuroLeague’de çıktığı 30 maçta 4.2 sayı ve 2.5 ribaunt ortalamalarıyla oynadı.

Ruhi Ünal
Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com

Bir cevap yazın