Eskişehir Basket Son Anda

Pınar Karşıyaka, Basketbol Süper Ligi’nde haftanın kapanış maçında Eskişehir Basket’i konuk etti.

Maç karşılıklı basketlerle başladı ve ilk beş dakika 9-9’luk eşitlikle geçildi ve televizyon molasına 11-9 Karşıyaka üstün girdi. Maçın başında Karşıyaka’da Jones ve Berk Uğurlu, Eskişehir’de Ayres performanslarıyla öne çıktılar. Moladan iyi dönen Eskişehir Basket, 17-16’da ilk kez öne geçti. İlk çeyreği ise ev sahibi ekip 18-17 önde kapattı.

Eskişehir Basket ikinci periyoda Marshall ve Kratsov’un basketleriyle başladı ve 3 sayı öne geçti. İkinci çeyreğin ilk 3 dakikasında skor anlamında iki takım da basketler bulmakta zorlandı ve devrenin son 7 dakikasına 24-20’lik konuk ekip üstünlüğü ile girildi. Eskişehir ekibi Duncan ve Kravtsov’la basketler bulunca fark 8 sayıya çıktı ve ev sahibi mola aldı. Karşıyaka moladan Wood ve Metin Türen’in sayılarıyla döndü. Eskişehir Marshall’la bu seriye cevap verdi ve skoru 33-25’e getirdi. Deplasman takımı Rowland’la farkı 10 sayıya çıkarsa da Wood ve Kennedy’nin üst üste iki basketiyle skor 37-32’ye geldi ve devrenin bitimine 2.57 kala Eskişehir Basketbol molaya gitti. Moladan iki takım da karşılıklı basketlerle döndü ve ilk yarı 42-36’lık Eskişehir Basket üstünlüğüyle tamamlandı.

Pınar Karşıyaka üçüncü çeyreğe savunmada çok kırılgan şekilde başladı ve konuk ekip Rowland-Ayres ikilisinden bulduğu sayılarla skoru 50-38’e getirdi, Karşıyaka çeyreğin bitimine 5 dakika kala molaya başvurdu. Moladan da iyi dönen Eskişehir ekibi oldu ve Rowland’a yapılan kasti faulün ardından fark 14 sayıya kadar çıktı. Karşıyaka Wood’la üçlük bulup beklediği faulü alamayınca taraftar tepki gösterdi. Eskişehir sonraki hücumda bir kasti faul daha alınca salonda sinirler iyice gerildi. Karşılaşmanın hakemi Erşan Kartal, 30 saniye içinde iki anons yaptırdı.

Bu andan sonra Karşıyaka takım olarak ayağa kalktı ve 15 sayı olan farkı Kennedy’nin serbest atıştan bulduğu sayılar ve Jones’un hızlı hücumda bulduğu smaç sonrası 10 sayıya indirince konuk ekip molasına gidildi. Karşıyaka moladan da savunmada iyi döndü ve farkı 7 sayıya kadar indirdi. Eskişehir Basket, krizden 2 serbest atış ve Baron’ın üçlüğüyle çıktı. Ona cevabı ise Wood aynı şekilde verdi ve son çeyreğe 60-51’lik konuk ekip üstünlüğüyle girildi.

Karşıyaka son çeyreğe Kennedy’nin iki basketiyle başladı. Maçın bitimine 6 dakika kala skor 62-59’a kadar geldi. Ayres’in tip basketine Karşıyaka Berk’in üçlüğüyle cevap verdi ve fark 2 sayıya indi. Berkay Candan çok kritik bir üçlükle Karşıyaka’ya molayı aldırdı. Jones moladan ona cevabı üçlükle verdi. Sean Marshall 1 dakika kala orta mesafeden bulduğu isabetle farkı 4 sayıya çıkardı, ona cevabı Wood üçlükle verdi ve skor 71-70’e geldi. Rowland normal sürenin bitimine 25 saniye kala 2’de 2 attı ve Karşıyaka molasına gidildi. Son topta Jones üçlüğü kaçırdı ve Marshall’ın serbest atışı sonrası Eskişehir Basket 74-70 kazandı.

Pınar Karşıyaka’da Jarrod Jones 20 sayı DJ Kennedy 14 sayı 7 ribaunt 10 asist Scott Wood 14 sayı Berk Uğurlu 13 sayıyla mücadele etseler de mağlubiyete engel olamadılar.

Eskişehir Basket’te Viachlaslav Kravtsov 14 sayı Josh Duncan 13 sayı Jeff Ayres 13 sayı 14 ribauntla galibiyeti getiren isimler oldular.

Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
İstanbul BŞB Ryan Toolson’ı Renklerine Bağladı

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 5. haftası geride kalırken İstanbul Büyükşehir Belediyesi transferde bombayı patlattı. Turuncu-mavili takım geçtiğimiz sezonu Zenit St. Petersburg’da...

Kapat