blank
BSLEskişehir Basket

Eskişehir Basket Geleceğe Yönelik Planları ile EJ Rowland’i Çekti

297görüntüleme

Türkiye’nin zirvesinden düşüşlerinden iki sezon sonra Eskişehir Basket geri döndü ve ikinci lige geri dönmek gibi bir niyetleri yok.

Brad Greenberg’in yerini alan İspanyol baş antrenör Josep Maria Berrocal’ı ve eski Indiana Pacers ve San Antonio Spurs’lu Jeff Ayres ve Billy Baron’la birlikte getiren Eskişehir, Banvit’te 2013-2015 arası oynamış olan emektar EJ Rowland ile de imzaladı. Amerikalı oyuncu geçen sezon Khimki forması ile EuroCup’da 10.9 puan ve 3.9 asist ortalaması yakaladı.

Rowland yaptığı açıklamada, “Menajerim ve antrenör Berrocal ile konuştuktan sonra Eskişehir’in geleceğe yönelik büyük planları olduğunu öğrendim ve bir şeyler inşa etmeye yardım etme şansım oldu” dedi.

“Daha yeni yerleştim, bu sebeple şehri görme şansım olmadı, ancak iyi şeyler duydum. Ayrıca taraftarların desteğinin iyi olduğunu ve bu sene birinci ligde daha da iyi olmamız gerektiğini duydum. ”

blank

 

Mehmet Salih Dal
17 yaşında İstanbul Altyapı Ligi oyuncusu, basketbola aşık ve yazı yazmayı çok seven bir gencim. İstanbul Sosyal Bilimler Lisesi'nde uluslararası IB programında eğitim görmekteyim

Bir cevap yazın