gs-daçka
Darüşşafaka TekfenGalatasaray Doğa Sigorta

Galatasaray Odeabank Darüşşafaka Doğuş Maçı Ertelendi

408görüntüleme

Darüşşafaka, müsabakanın ertelenmesi için Türkiye Basketbol Federasyonu’na başvuruda bulundu. Bu başvuruyu değerlendiren federasyon yetkilileri, karşılaşmanın ileri bir tarihe ertelenmesine karar verdi. Yeni tarih federasyon tarafından önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Darüşşafaka Doğuş oyuncuları patlamaya çok yakın bir bölgede bulunan otelde kalıyordu. Abdi İpekçi’de oynananması planan karşılaşma öncesi bu erteleme talebinde bulunmaları üzerine Galatasaray kulübü de federasyonun alacağı karara saygılı olacağını beyan etmişti.

Federasyonun sitesinde yer alan açıklama:

“Spor Toto Basketbol Ligi’nin 22.Hafta müsabakalarından Galatasaray Odeabank – Darüşşafaka Doğuş takımlarımız arasında bugün saat 19.00 de oynanacak müsabaka ile ilgili olarak, Darüşafaka Doğuş kulübünün “Taksim’deki bomba olayı sırasında basketbol takımının Taksim bölgesinde olmaları ve halen aynı bölgede otelde kampta bulunan sporcularının ciddi psikolojik sorun yaşamaları nedeniyle , müsabakanın ertelenmesi ” talebi ve Galatasaray Kulübünün de TBF nin bu nedenle alacağı karara saygılı olduklarına dair beyanları değerlendirilerek, söz konusu müsabakanın Darüşafaka Doğuş kulübü’nün “gösterdiği gerekçelere” dayalı olarak ileride açıklanacak bir tarihe ertelenmesine karar verilmiştir.

Mert Akyıldız
mert@basketbolgunlugu.com

Bir cevap yazın