Darüşşafaka TekfenTurkish Airlines Euroleague

DAÇKA BURAYA KADAR 89-78

379görüntüleme
DAÇKA HAVLU ATTI
Darüşşafaka Doğuş, Euroleague play-off turu dördüncü maçında kendi evinde Real Madrid’e 89-78 mağlup oldu. Seride 3-1 geriye düşen Daçka, turnuvaya veda etti.
Maçın en skorer ismi Darüşşafaka Doğuş formasıyla 25 sayı kaydeden Wanamaker oldu. Madrid’de ise Llull 17, Randolph ve Thompkins 15’er sayı kaydetti.
BLATT OYUNCULARINA TEŞEKKÜR ETTİ

Blatt, “Real Madrid’i tebrik ederim. Dörtlü Final’e yükselmenin ne kadar zor olduğunu iyi biliyorum. Oyuncularımla gurur duyuyorum. Bu sezon herkese rekabetçi bir takım olduğumuzu kanıtladık. İnsanlar genelde işin sonunu hatırlar ama biraz dürüst olup olayın bütününe bakmak lazım. Kaybettiğimiz takım turnuvanın favorisiydi.” ifadelerini kullandı.

LASO FENERBAHÇE’Yİ DÜŞÜNÜYOR

Laso, “Darüşşafaka Doğuş’un hakkını vermem lazım. Sezon boyunca iyi mücadele ettiler. Bu akşam da iyi işler yaptılar. Onları yenmek zor oldu. Fenerbahçe’de saygı duyduğumuz, her pozisyonda iyi oyunculara sahip bir takım. Son dörde kalan her takım iyi oluyor. Güzel maçlar olacak.” diye konuştu.

FİKRET ORMAN’DA TRİBÜNDEYDİ
Beşiktaş Spor Klübü Başkanı Fikret Orman ve Ethem Sancak, Ferit Şahenk’in özel davetiyle maçı salonda izledi.
Darüşşafaka Doğuş: 78 – Real Madrid: 89
Salon: Volkswagen Arena

Hakemler: Damir Javor, Sreten Radovic , Fernando Rocha

Darüşşafaka Doğuş: Wilbekin 14, Wanamaker 25, Clyburn 11, Moerman 2, Zizic 6, Bertans 8, Anderson 10, Harangody 2, Slaughter, Batuk, Aldemir

Real Madrid: Llull 17, Doncic 11, Taylor 5, Randolph 15, Ayon 8, Draper, Carroll 12, Reyes, Fernandez 5, Hunter 1, Thompkins 15

1. Periyot: 21-24

Devre: 38-45

3. Periyot: 58-72

Ruhi Ünal
Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com

Bir cevap yazın