david blatt daçka 2017
Darüşşafaka Tekfen

Blatt: “Fenerbahçe harika bir takım”

294görüntüleme

DAVİD BLATT SERİDE TUTUNMAYA ÇALIŞACAK

Spor Toto Basketbol Ligi’nde playoff yarı final ikinci maçında Fenerbahçe’ye 95-81 kaybeden Darüşşafaka Doğuş Başantrenörü David Blatt maç sonu yaptığı açıklamada ;

“18 sayı farktan maça ortak olduk ancak savunmadaki hatalarımız kazanmamıza engel oldu. Maçın son çeyreğinde farkı 2’ye kadar düşürdük. Fenerbahçe’nin tecrübesi fark oluşturdu. Fenerbahçe harika bir takım. Son bölümde çok zor şutlarda isabet buldular. Savunmada çok kırılgandık. Scottie Wilbekin’in bu maçta aldığı süre ise tamamen benim kararım. Savunmadaki hatalarımız onların galibiyetine engel olamadı. Deplasmanda 2 maçla başladık ve kaybettik. Evimizdeki ilk maçı kazanarak seride devam etmeliyiz. Bütün sezon karakterimizi sahada gösterdik. Aynı şeyi yapmayı ümit ediyorum.” ifadelerini kullandı.

david blatt daçka ile ilgili görsel sonucu

Öte yandan Daçka’da Bertans ve Moerman serinin ilk maçındaki gibi Koç Blatt’in tercihiyle yabancı sınırına takıldı ve kadroda yine yer almadı. Serinin üçüncü maçı 2 Haziran Cuma günü Volkswagen Arena’da oynanacak. Seride durum 2-0 ve Daçka’nın galibiyetten başka şansı kalmadı.

Ruhi Ünal
Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com

Bir cevap yazın