Darüşşafaka Tekfen

Darüşşafaka Doğuş’tan yalanlama

747görüntüleme

 

Türk Basketboluna Doğuş Grubu ile imzaladığı büyük sponsorluk anlaşmasıyla farklı bir renk getiren Darüşşafaka Doğuş Takımı Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda eski milli basketbolcu İbrahim Kutluay’dan, Doğuş Grubunun gelecek sezondan itibaren Fenerbahçe Basketbol Takımına sponsor olacağı yönündeki haberlere yalanlama geldi.

6000_IT434

Darüşşafaka Doğuş’tan gelen açıklamada “Doğuş Grubu’nun önümüzdeki sezondan itibaren Fenerbahçe Basketbol Takımı’nın sponsoru olacağı ve Darüşşafaka Doğuş Basketbol Takımı ile işbirliğini bırakacağı iddialarına dair haberler gerçeği yansıtmamaktadır.” Denildi.

Açıklamanın devamında da “Fenerbahçe Spor Kulübü yöneticileriyle dostluk ilişkilerimiz sürmektedir ancak bahsi geçen şekilde bir görüşme ve anlaşma olmamıştır. Darüşşafaka Doğuş olarak gelecek sezona dair hedef ve planlarımızda bir değişiklik yapmayı düşünmüyoruz. Kamuoyuna duyurulur.”  ifadelerine yer verildi.

Sezona TBL’de ve Euroleague’de iddialı bir giriş yapan Oktay Mahmuti önderliğindeki Darüşşafaka Doğuş bekleneni veremeyip Euroleague’de  ikinci gruplarda elenmekten kurtulamadı.  Sezon başında dengeli bir kadro yapısı kuramayan Darüşşafaka’nın kadrosun milli oyuncularımız Semih Erden, Furkan Aldemir, Oğuz Savaş, Emir Preldzic, Ender Arslan, Serhat Çetin, Mehmet Yağmur bulunuyor.

TBL’de  de 6. Sırada bulunan Darüşşafaka çok zor gözükse de bakalım Playoff’larda beklenen başarıyı yakalayabilecek mi?

Nihat Telli
nihattelli@basketbolgunlugu.com

Bir cevap yazın