Johnson Daçka'da

Darüşşafaka, JaJuan Johnson ile anlaşmaya vardı

DARÜŞŞAFAKA, AMERİKAN UZUN FORVET JAJUAN JOHNSON İLE ANLAŞMAYA VARDI

Sportando kaynaklarının aldığı bilgiye göre, Darüşşafaka, 28 yaşındaki Amerikan uzun forvet JaJuan Johnson ile anlaşmaya vardı.

Geçtiğimiz sezonu İtalya Ligi Serie A’da Pallacanestro Cantu formasıyla geçiren JaJuan Johnson, Serie A’da adeta fırtına gibi esmiş ve maç başına 19.2 sayı, 7.2 ribaund ortalamalarla mücadele etmişti.

2011 NBA Draft’iyle basketbola profesyonel anlamda adım atan JaJuan Johnson, 1. tur 27. sıradan seçilmesine karşın ligde pek fazla kalıcı olamadı. Purdue Üniversitesi mezunu Johnson, 2011-2012 sezonunda Boston Celtics ile yalnızca 36 maça çıktı ve bu maçlarda ortalama 8.3 dakika süre aldı. Aldığı sürelerde 3.2 sayı, 1.6 ribaundluk performansıyla pek de iç açıcı performanslar sergileyemeyen JaJuan Johnson, sonrasında basketbol macerasına NBA dışında devam etti.

Doğuş grubunun Fenerbahçe’ye sponsor olması ve Darüşşafaka ile Fenerbahçe birleşimi sonrası bütçe olarak küçülmeye giden Darüşşafaka ise EuroCup ekseninde kadro düzenlenmeye devam ediliyor. Takımın birkaç oyuncuyla daha görüşme sürecinde olduğu üzerine söylentiler var.

Detaylar geldikçe haberimizi güncelleyeceğiz.

 

Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Göksenin Köksal Galatasaray
Galatasaray Odeabank’ta yeni kaptan Göksenin Köksal

GALATASARAY'DA DÜMENE GÖKSENİN KÖKSAL GEÇİYOR Yeni sezon öncesi büyük değişime giden ve bütçede küçülmeye giden Galatasaray'da yaprak dökümü devam ediyor....

Kapat